"Orbán botrányos beismerését" nehezményezi Vona
A Jobbik elnöke szerint Orbán Viktor legutóbbi nyilatkozata "botrányos beismerése annak", hogy a kormánynak az elmúlt másfél évben nem volt növekedési terve, amellyel be tudta volna indítani a gazdaságot - mondta Vona Gábor pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Orbán Viktor pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában beszélt arról, hogy arra kérte Matolcsy György nemzetgazdasági minisztert, minden más teendőjét sorolja hátrébb, és a növekedési terv elkészítésére fordítsa az erőit. "Kulcskérdés, hogy Matolcsy György sikerrel járjon" - jelentette ki a miniszterelnök, hozzátéve, hogy a terv konkrét beruházásokat is tartalmaz majd.
Vona Gábor ugyanakkor hangsúlyozta: a Matolcsy György nevével fémjelzett tervekben egyetlen közös van, hogy "egyik sem jött be". Azzal kapcsolatban, hogy a kormányfő úgy készül: december közepe után néhány nappal lesz egy újabb spekulációs támadás az ország ellen, Vona Gábor furcsának nevezte, hogy a miniszterelnöknek naprakész információi vannak egy esetleges spekulációs támadásról. Szerinte a kormány nem valami kivédésére készül hanem ő maga akar bejelenteni egy a társadalmat érintő újabb negatív lépést és így akar előre is védekezni.
Vona Gábor ugyanakkor kiemelte: a Jobbik nem kíván beszállni abba az MSZP-s, LMP-s, DK-s "balliberális kórusba, amely alig bírta kivárni az IMF visszatérését". A Jobbik ezt a politikát a legmesszemenőbbig elutasítja. Az ellenzéki párt éppen ellenkezőleg az érdemi gazdasági szabadságharcot kéri számon a kormányon, és ha a kabinet valódi lépéseket tervez, akkor a Jobbikra számíthat - fogalmazott Vona Gábor.
A Jobbik elnöke bejelentette azt is: pártja népszavazást szeretne az Európai Unió alapszerződésének az euróválság miatt tervezett módosításával kapcsolatban, hogy az emberek elmondhassák véleményüket az unióról. Vona Gábor szerint ugyanis az egész Európai Uniós struktúra válságban van, és a lisszaboni út megbukott. Szerinte az alapszerződés módosításáról azért is kellene népszavazást tartani, mert abban a válság leple alatt a tagállamok függetlenségének korlátozása és egy majdani amerikával kötendő új unió megalapozása lesz az EU célja. A Jobbik elnöke feltette a kérdést a miniszterelnöknek, hogy van-e a magyar kormánynak vészterve a eurózóna, vagy akár az egész EU felbomlása esetére.