2011. október. 11. 17:07 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 11. 17:07 Itthon

Életfogytiglant kapott a kecséktárcsás gyilkos

Keréktárcsával vert agyon egy gazdálkodót egy 25 éves férfi, amiért életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte őt első fokon a Bács-Kiskun Megyei Bíróság. A férfi 20 éves öccse társtettesként 17 év, míg az anyjuk 10 év fegyházbüntetést kapott.

A testvérek a vád szerint 2010. július 18-án előre kitervelten, egy keréktárcsával agyonvertek egy soltvadkerti gazdálkodót, majd mintegy 300 ezer forint értékben eltulajdonítottak tőle különböző ingóságokat, amelyeket a sértett gépkocsijával vittek el a helyszínről. Anyjuk ismerte tervüket, és fekete ruhát, gumikesztyűt biztosított fiai számára a gyilkosság elkövetéséhez.

A vádlottakat akkor fogták el, amikor az áldozat személygépkocsijával a gyilkosság éjszakáján autózni indultak, a jármű ugyanis Bócsa közelében egy kanyarban lesodródott az útról és felborult. A kiérkező rendőrök visszatartották a két férfit, és a kocsi tulajdonosát keresve megtalálták a megölt sértettet.

Feleky István tanácsvezető bíró hangsúlyozta: az elsőrendű vádlott, Farkas Tamás az elkövetéskor még nem töltötte be a 20. életévét, ezért életfogytig tartó szabadságvesztés rá nem szabható ki.

A másodrendű vádlott esetében a bíróság súlyosbító körülményként vette figyelembe a férfi többszörösen büntetett előéletét. Az ítélet szerint Farkas Antal a leghamarabb 30 év múlva bocsátható feltételes szabadlábra.

A bíró súlyosbító körülménynek nevezte, hogy a vádlottak egy ágyban fekvő, védekezésre korlátozottan képes, idős emberrel szemben követték el a bűncselekményt.

A bíróság bizonyítottnak ítélte, hogy Farkas Antalné harmadrendű vádlott felkészítette fiait az emberölésre, amikor fekete ruhába öltöztette őket és gumikesztyűket adott nekik. Esetében súlyosbító körülményként értékelte a bírói tanács, hogy nem tett semmit annak érdekében, a fiai a bűncselekményt ne kövessék el, s többszörösen büntetett előéletű idősebb fiát nem akadályozta meg abban, hogy az a büntetlen előéletű öccsét egy gyilkosságba belevonja.

Az ügyész a másodrendű vádlott esetében tudomásul vette az ítéletet, míg az első- és a harmadrendű vádlottra kiszabott ítélet esetében három nap gondolkodási időt kért. Az elsőrendű vádlott tudomásul vette az ítéletet, kirendelt védője azonban enyhítésért nyújt be fellebbezést. A másodrendű vádlott és védője enyhítésért, a harmadrendű vádlott elsősorban felmentésért nyújt be fellebbezést. A per másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik.

Hirdetés