Itthon MTI 2011. október. 02. 09:35

Háromszázmillió forintért vesz új autókat a MAG Zrt.

A Magyar Gazdaságfejlesztési Központ (MAG) Zrt. gyorsított tárgyalásos közbeszerzést írt ki 29 darab, és opcionálisan további 13 darab személygépkocsira nettó 300 millió forint értékben - a felhívás a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

Az ajánlatkérő új, vagy egy évesnél nem öregebb és 15 ezer kilométernél többet nem futott kocsikat kíván vásárolni. A 29 autóból 22 alsó-közép kategóriás, további 7 pedig felső-közép kategóriás. A további 13 kocsit az ajánlatkérő a szerződéskötéstől számított 15 hónapon belül hívhatja le, amennyiben a szervezeti változások azt indokolják.

A nyertesnek az autókhoz vállalnia kell a garanciális- és az általános karbantartási szolgáltatást is. Nem tehet ajánlatot az, aki nem rendelkezik az elmúlt két évből, évi legalább 15 darab, személygépjármű szállítási szerződéssel, továbbá nem rendelkezik olyan 24 órás assistance szolgáltatással, amelynek keretében képes a meghibásodott kocsit 2 órán belül elszállítani és csereautót adni.

A gyorsított eljárást azzal indokolta a MAG, hogy mint az európai uniós források felhasználásáért felelős egyik közreműködő szervezetnek gyakran kell helyszíni ellenőrzéseket tartania.
A közbeszerzésre október 10-ig lehet jelentkezni. A második fordulóba jutott cégeket erről október 14-ig értesíti az ajánlatkérő. Az összességében legelőnyösebb ajánlat lesz a nyertes, az értékelésnél a vételár, a szerviz óradíj és az alkatrészekből adott árkedvezmény a döntő három tényező.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.