2011. szeptember. 30. 12:23 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 30. 13:40 Itthon

Feljelentést tesz a Duna TV szerződéseinek ügyében az MTVA vezére

Feljelentést tesz a Duna Televízió Zrt. által 2010-ben, Cselényi László elnökségi időszaka alatt megkötött egyes műsorgyártási szerződések vonatkozásában a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója - tájékoztatta az MTI-t pénteken az MTVA szóvivője.

Cserháti Ágnes közleménye szerint Böröcz István Kálomista Gábor producerrel közösen, a Fővárosi Főügyészségen teszi meg feljelentését. Az MTVA hamarosan részletes tájékoztatást ad a közszolgálati médiában lefolytatott vizsgálatokról - melyek egyaránt érintették a Duna Televízió akkori vezetése valamint az általa megbízott, a valódi producerek és a Duna Televízió közé beékelt "fantom cégek" felelősségét -, illetve a feljelentések tartalmáról - olvasható a közleményben.

Az MTVA kommunikációs igazgatója az MTI-nek elmondta: mintegy 8 olyan cég lehet érintett az ügyben, amely a Duna TV-vel kötött műsorkészítési szerződést, ám a filmeket más vállalkozással gyártatta le, az eredetileg vállalt összeg 30-40 százalékáért. Szabó László hozzátette: a televízió a tavaly kapott plusztámogatásból mintegy másfél milliárd forintot fordított összesen 11 fikciós vagy dokumentumfilm legyártatására. A produkciók valódi elkészítőinek egy része legyártotta a megrendelt alkotást, míg vannak olyan műsorok, amelyek nem készültek el.

A kommunikációs igazgató elmondta: a gyártók között van olyan, amely az elkészítés ellenére sem jutott hozzá a neki járó pénzhez, annak ellenére, hogy a Duna Televízió a közbeiktatott cégekkel kötött szerződési összeg 90 százalékát előfinanszírozásban kifizette. A vitatható szerződések kapcsán a Duna TV tavaly két ügyben bírósághoz fordult, és mindkét esetben jogerősen megnyerte a pert. Mivel a szerződések január 1. óta az MTVA-ra szálltak, az alap indított belső vizsgálatokat az ügyben, amelyek eredménye alapján fordul most a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója az egyik károsult producerrel, Kálomista Gáborral az ügyészséghez, és ha kell a bírósághoz is.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.