2011. augusztus. 08. 20:19 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 08. 20:26 Itthon

Menzaügy: eljárást indít a HunGast az önkormányzat ellen

Birtokvédelmi eljárást indít a Pest megyei önkormányzat ellen a HunGast Kft. - közölte a cég vezetője, miután az önkormányzat hétfőn birtokba vette a kft. által lezárt konyhákat.

Kérfalusi Attila úgy fogalmazott: a tudtuk nélkül "feltörték" annak a 12 szociális intézménynek a konyháját, melyeket a megyeháza tetemes tartozása miatt a HunGast augusztus 2-án bezárt. A jogi lépést az érintett intézményekre is kiterjesztik.

Előzőleg a Pest megyei önkormányzat közleményben tudatta: a "szociális vészhelyzet" elhárítása érdekében kinyitották és birtokba vették a HunGast Kft. által augusztus 2-án bezárt konyhákat és étkezőket; mint írták, az intézkedés 12 szociális intézményben 1724 ember biztonságos ellátását garantálja.

A HunGast Kft. vezetője azt mondta, a hozzá eljutott információk szerint az önkormányzat feltörte, majd kicserélte az érintett szociális intézmények konyháiban a zárat; a HunGast dolgozóit a konyhákba, sőt, néhol még az intézmények területére sem engedték be. Ez a módszer szerinte "rossz ajánlólevél" a további tárgyalásokhoz, már csak azért is, mert - mint mondta - nem a kft. szegte meg a két fél szerződését.

Kérfalusi Attila azt mondta, nem ilyen válaszlépéssel kellett volna reagálni arra, hogy a HunGast augusztus 2-án a megyeháza tetemes tartozása miatt kénytelen volt abbahagyni a tálalást, s bezárni a birtokában lévő helyiségeket abban a 12 szociális intézményben, ahol a szerződésszegés ellenére is jó ideje elvégezték ezt a feladatot a kft. dolgozói. Közölte, megteszik a szükséges jogi lépéseket: birtokvédelmi eljárást indítanak a megyei önkormányzat és a 12 intézmény ellen.

Arra a kérdésre, hogy az elmúlt héten kaptak-e az önkormányzattól leveleket, amelyek arra hívták fel a figyelmüket, hogy  az eszközök elzárásával szociális vészhelyzet keletkezett - a megyeháza sajtófőnökének közlése szerint többet is postáztak -, a cégvezető elmondta: talán öt ilyen levél érkezett. Kérfalusi Attila azt mondta: a rövid, szinte azonos tartalmú levelekben azonban a közlésen túl sem megoldási javaslatról, sem a tartozás törlesztéséről nem esik szó. "A levelek lényege, hogy felszólítanak, nyissam meg a konyhákat" - tette hozzá.

A Pest megyei önkormányzat hétfői közleménye szerint a konyhák és étkezők birtokbavétele volt az egyetlen megoldás a vészhelyzet: az esetleges járványos megbetegedések, fertőzések és egyéb betegségek elkerülésére. A megyeháza tájékoztatása szerint a lezárt konyhákban és tálalókban tárolt étkészletekhez és egyéb edényekhez mostanáig nem férhettek hozzá, a hűtést, melegítést és mosogatást nem tudták elvégezni, és a speciális (például pépes) ételeket sem tudták elkészíteni.

Az étkeztetési "vészhelyzet" elhárításának módjával kapcsolatban Ambrus András, a Pest megyei önkormányzat sajtófőnöke úgy fogalmazott: mivel a helyiségeknek az önkormányzat a tulajdonosa, a HunGast csupán birtokbavételi jogot kapott korábban, amit most - szolgáltatás híján - a megyeháza visszavett. Az önkormányzat dolgozói kinyitották a konyhákat és tálalókat, majd jegyzőkönyvet vettek fel, leltárt, s fotókat készítettek a benn lévő eszközökről, melyekért felelősséget vállalnak - közölte a sajtófőnök.

A megye több mint 30 középiskolájában és szociális intézményében korábban közétkeztetési feladatokat ellátó HunGast március 3-án 18 középiskolában, húsvét előtt pedig a speciális bentlakásos iskolákban és szociális otthonokban is beszüntette az étkeztetést a megyeháza tetemes adóssága miatt. Mivel a folyamatos tárgyalások ellenére sem született egyezség a mára 1,2 milliárdot elérő tartozás kiegyenlítéséről, sőt, a szerződésbontás részleteiről sem, az étkeztető cég fokozatosan kivonult az intézményekből. A tálalást például csak a szociális intézményekben vállalták, de - mint azt augusztus első napjaiban Kérfalusi Attila, a kft. ügyvezetője közölte - augusztus 2-án ezt a tevékenységet is beszüntették, és a konyhákkal együtt a tálalókat is bezárták. Az ügyvezető kilátásba helyezte saját tulajdonú eszközeik, berendezéseik leszerelését arra az esetre, ha az önkormányzat továbbra sem fizetne.

Hirdetés
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.