Cserháti Ágnes, az MTVA szóvivője szerint az átalakulás kényszerű kísérő jelensége a csoportos létszámleépítés.
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a konzultációk folytatásaként még a héten egyeztetést tart az egyik szakszervezeti szövetséggel.
Cserháti Ágnes, az MTVA szóvivőjének hétfői közleménye szerint a csoportos létszámleépítés előkészítése során az MTVA vezetői több fordulóban egyeztettek az Üzemi Tanáccsal, valamint a 13 szakszervezettel. "A megújítást az érdekképviseletekkel közösen szeretnénk megvalósítani, éppen ezért megnyugtató, hogy az MTVA ideiglenes Üzemi Tanácsával megállapodást írtunk alá a csoportos létszámleépítés körülményeiről" - tartalmazza a közlemény.
A szóvivő közlése szerint július 1-jén hatályba lépett az MTVA Szervezeti és működési szabályzata, amely lehetővé teszi a közmédia erőforrásainak egyesítését, valamint a hatékony és átlátható gazdálkodást. Cserháti Ágnes azt is közölte, hogy a múlt héten a munkáltató képviselői csaknem 2100 munkavállalót személyes találkozóra hívtak. A megbeszélésen résztvevők háromnegyedének munkájára továbbra is számít a megújuló közmédia, ám - mint írta - az átalakulás kényszerű kísérő jelensége a csoportos létszámleépítés.
"A rendelkezésre álló anyagi forrásokból ugyanis képtelenség a régi, pazarló és átláthatatlan módon fenntartani a rendszert" - olvasható a közleményben.
"Továbbra is nyitottak vagyunk arra, hogy egyeztessünk a munkavállalói oldal képviselőivel. Még a héten az egyik érdekképviseleti csoportosulás megkeresésére konzultációra kerül sor" - közölte a szóvivő.
Lázár András, a Postai és Hírközlési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (PHDSZSZ) elnöke azt közölte az MTI-vel: soron kívüli konzultációt kért Böröcz Istvántól, az MTVA vezérigazgatójától a közmédiában folyó ügyek és a PHDSZSZ-hez tartozó hét tagszervezet vezetői ellen kezdeményezett felmondás ügyében. A felek várhatóan szerdán találkoznak.