2011. július. 04. 05:38 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 04. 12:00 Itthon

Bűnpártolással gyanúsítják Laborc Sándort

Bűnpártolással gyanúsítja a katonai ügyészség Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját elődje, a kémkedéssel meggyanúsított Galambos Lajos ügyében - írta hétfői számában a Népszabadság és a Magyar Hírlap.

A Magyar Nemzet szerint hétfőn, illetve kedden az ügyészség kezdeményezi az őrizetbe vett Szilvásy György volt titokminiszter és Laborc Sándor előzetes letartóztatását. Valamennyi lap megemlíti: a pénteken házi őrizetbe helyezett Galambos Lajos, az NBH volt főigazgatója vallomásával összefüggésben gyanúsították meg Szilvásy Györgyöt és Laborc Sándort.

A lapok több felvetésről is beszámolnak, miszerint az "államellenes bűncselekmény" az Egymásért Alapítvány eljárásával, illetve a Mol-részvények - ahogy a Magyar Hírlap és a Magyar Nemzet fogalmaz - orosz kézre juttatásával függ össze. A Hírszerző által megkérdezett prominens MSZP-s politikus szerint "ha ez az ügy tényleg Galambostól indult, akkor szinte biztos, hogy az orosz szál miatt nyomoznak", szerinte jelenleg "orosz-magyar titkosszolgálati háború zajlik a háttérben, miközben az Orbán-kormány megpróbálja újrapozicionálni Kína és az USA között Magyarországot".

A Népszava a Mol-részvényekkel való összefüggést kizártnak tartja, ugyanakkor a bombagyárosként ismert Dietmar Clodo ügyével hozta összefüggésbe Laborc őrizetbe vételét: "lapunk biztos forrásból arról is értesült, hogy Galambos egy Pintér Sándor egykori és jelenlegi belügyminiszter számára kínos eseménysor kapcsán, még a Medgyessy-kormány idején máig tisztázatlan ügybe keveredhetett" - áll a cikkben.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.