Itthon police.hu 2011. június. 22. 12:02

Fészekrakó-visszaélések: ugyanahhoz a miskolci ügyvédhez vezetnek a szálak

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya vádemelési javaslattal fejezett be egy különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett csalás bűntett megalapozott gyanújával, egy pénzintézet feljelentése alapján elrendelt nyomozást.

A gyanú szerint 2005-2009 közötti időszakban Miskolcon és környékén a Fészekrakó program keretében hamis munkáltatói igazolások felhasználásával vettek fel úgy 4-8 millió forint közötti hiteleket magánszemélyek, hogy a törlesztésére reális esélyük nem volt. Az adásvételi szerződéseket minden esetben ugyanazon miskolci ügyvédnő készítette. A vevők, és eladók „felhajtásában” részt vett két miskolci lakos, egyikük ellen nemzetközi körözést adtak ki.

Nagyítás-fotógalériánk a miskolci fészekrakó program érintettjeiről. Kattintson a képre!
Stiller Ákos

Az ingatlan valós vételára és az adásvételi szerződésekben szereplő különbözetet (esetenként akár 4-5 millió forintot is) az ügyvédnő és a két „felhajtó” osztották szét maguk között. Ebből fizettek alkalmanként 30 ezer forintot a soron kívüli ügyintézésért, a pozitív elbírálásért a pénzintézet egyik csoportvezetőjének is, akivel szemben gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntett a megalapozott gyanú. A két felhajtó segített beszerezni a vevők részére a hamis munkáltatói igazolásokat.

A szabolcsi gazdaságvédelmi nyomozók 142 ingatlan vonatkozásában folytattak vizsgálatot, több mint 330 gyanúsítottat és mintegy 200 tanút hallgattak ki. A csalással felvett hitelek összege összesen 816 millió forint, törleszteni nem tudták őket, mind bedőltek. Az ezen felül jogosulatlanul igénybe vett szociálpolitikai támogatás összege 169 millió forint.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.