Itthon MTI 2011. június. 16. 16:50

Napokon belül új zászlója lehet Budapestnek

Fehér színű, nemzeti színekből összeálló háromszög-díszsorral szegélyezett zászlaja lehet Budapestnek, ha a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésén elfogadja az erről szóló előterjesztést. Az 1848-as honvédzászlókra emlékeztető lobogó közepén a jelenlegi címer szerepelne ezután is.

Tarlós István főpolgármester előterjesztéséből kiderül: elkészült Budapest új arculati kézikönyve, amelyben rögzítik a város hivatalos jelképeit. A városvezető szerint a kiindulópont az volt, hogy a város hivatalos jelképei jól és méltó módon fejezzék ki a város hagyományait, kulturális és történelmi gyökereit.

Az előterjesztés kitér arra is, hogy Friedlich Lajos, "aki a legenda szerint az 1873. május 20-i Közgyűlés előtti napokban akvarellel sietve megfestette Budapest címerét, maradandót alkotott". Ennek modernizált, vonalas grafikai átirata, felidézése a főváros logójában "a hagyomány demonstratív felvállalása".

A főpolgármester javaslatában az is szerepel: Budapest zászlaja más zászlóval könnyen összetéveszthető a nagyfokú hasonlóság miatt. A jelenlegi - vörös, arany(sárga), égszínkék - zászló ereklyeként, mellérendelt feladatkörben kap szerepet a Fővárosi Közgyűlés ülésein és más ünnepi alkalmakkor.

A fővárosi zászlók cseréje körülbelül 10 millió forintba kerül, amelyet az általános tartalék előirányzatból csoportosítanának át. A változás augusztus 15-én lép hatályba, ha a képviselők támogatják az előterjesztést.

Közgyűlésen - Tarlós István zászlók előtt
Horváth Szabolcs
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.