Bekeményíthetnek a szakszervezetek az OÉT megszűnésével
Radikalizálódhatnak a szakszervezetek, mert az OÉT megszüntetésével a kormány nyíltan hadat üzent a magyar munkavállalóknak és a szakszervezeteknek is - jelentette ki Lázár András, a Postai és Hírközlési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke.
A kormány szótárában az újjászervezés valaminek a megszüntetését jelenti, ez történik most is - mondta Lázár András a Klubrádióban. Megvan a 600 név, csak még senki nem tudja, hogy kik ők, azaz pontosan kiket bocsátanak el első körben a Magyar Rádióból, a Magyar Televízióból, a Duna Televízióból és az MTI-től.
"Ezért a jelen parancsa úgy szól: menekülés előre, nyomatékosabb harcmodor, hatékonyabb erődemonstráció, erősödő, bővülő szervezet. Ezt az alternatívát ismertetem majd a tisztújító kongresszuson. Ezekhez természetesen eszközök is kellenek" - mondta Lázár András, aki szerint kifejezetten keményedik a helyzet.
Most kezdődött az Üzemi Tanács és a munkáltató között tárgyalás a létszámleépítésről, olyan körülmények között, hogy a munkavállalók nem ismerik az üzleti tervet és a műsortervet, egyszóval levegőben lóg az egész, nem lehet mihez viszonyítani - mondta a szakszervezeti vezető. A munkáltatóval az elégséges szolgáltatásokról is tárgyalnak - tette hozzá.
Arra nincs mód, hogy a szakszervezetek kifejezzék észrevételeiket arra vonatkozóan, hogy nekik is céljuk, hogy a cég racionálisan és jól működjön, és az értelmetlen és ideológiai alapon történő elbocsátások ellen tiltakozzanak - hangsúlyozta a szakszervezeti vezető. Listák készültek olyan vezetők részéről, akik nem is ismerik a dolgozókat, vagyis meglehetősen kérdőjelesek ezek az elbocsátások - mondta Lázár András.