Itthon MTI 2011. május. 25. 17:34

A Fidesz nem döntötte el, lesz-e etikai vizsgálat Pokorni ellen

Megkapta a Fidesz etikai bizottsága Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár beadványát, amelyben vizsgálatot kezdeményez Pokorni Zoltán Fidesz-alelnök ellen. A testület azonban a Fidesz-frakció sajtófőnöke szerint még nem döntött róla - közölte Krakkó Ákos, szerdán. Az ügyről már tájékoztatták Orbán Viktor kormányfőt is.

A Fidesz etikai bizottságának elnöke, Kontrát Károly az Indexnek azt mondta, a testület a párt alapszabályának megfelelően fog eljárni az ügyben. A Népszabadság és a Magyar Nemzet szerdán írt arról, hogy nem etikai vizsgálat várható az államtitkár és a fideszes oktatáspolitikus vitájának ügyben. Előbbi arról is beszámolt, hogy tisztázó beszélgetést tartanak majd. Előzőleg a Magyar Hírlap hozta nyilvánosságra, hogy a KDNP-s oktatási államtitkár - aki kettős, fideszes és KDNP-s párttagsággal rendelkezik - etikai eljárást szándékozott indítani a fideszes politikussal szemben.

Stiller Ákos

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az MTI-nek azt mondta, e tisztázó beszélgetésnek - amelyen a két érintett mellett ő és Varga Mihály Fidesz-alelnök is részt vesz majd - az időpontját még egyeztetik. Az MTI információi szerint ezt még azt megelőzően megtartják, hogy az etikai bizottság dönt arról, indít-e etikai vizsgálatot. Az MTI úgy tudja, mivel egy Fidesz-elnökségi tag és egy államtitkár vitájáról van szó, az ügyről Varga Mihály tájékoztatta Orbán Viktor miniszterelnököt is.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.