Értetlenséget és némi riadalmat okozott Szilvásváradon a Tigáz-kommandó - í rja a heol.hu.
Néhány szilvásváradi család átlagosnak induló szombatja furán ért véget a Tigáz-kommandó miatt - írja a heol.hu. Egy neve mellőzését kérő olvasójuk számolt be a részletekről.
"A faluban hirtelen felbukkant 6–8 autó, amikből a Tigáz emberei szálltak ki. Hozzánk is becsöngettek, és mi gyanútlanul kaput nyitottunk nekik. Egy háromszintes családi ház földszinti lépcsőházában található a gázóránk, amelyet vizsgálgatni kezdtek. Mint mondták, a kollégáikkal együtt szúrópróbaszerűen ellenőrzik a mérőket, így riadalomra semmi ok. Tény, hogy én korábban egy kicsi virágcserepet tettem a szerkezet tetejére, ami most is rajta volt. Valószínű, hogy ez okozhatta a gondot, mivel a mérő üvegjén egy aprócska karcolást találtak. Azonmód leszerelték az egészet, majd az udvaron még egy jó darabig nagyítóval nézegették. Mi állítottuk, hogy soha nem babráltuk, mindenben szabályosan járunk el, ám hiába" - mondta az asszony.
A mérőt – amelyet egyébként 2006-ban cseréltek le utoljára – végül egy dobozba zárták, amit átlósan leragasztottak és alá is írattak a férjjel. Tájékoztatásuk szerint az órát Miskolcra vagy Hatvanba szállították, ahol egy független szakértő állapítja meg, hogy sértetlen-e. Ezután új órát szereltek fel, és közölték, hogy hamarosan ajánlott levélben értesítik a lakókat arról: hol és mikor tárgyalják az ügyüket.
"Jelezték azt is, hogy szabálytalan vételezés esetén akár 500 ezer forintos bírság is kiszabható. Hétfőn reggel tanácsot kértem a fogyasztóvédelmi hatóság egyik szakemberétől is, aki elmondta: nem kötelező a tárgyaláson személyesen megjelennünk, de mindenképpen ajánlatos, mivel csak ott tudjuk megvédeni az igazunkat" - folytatta a történetet az asszony, hozzátéve, hogy az óracsere miatt mindenképpen ki kell fizetniük 30 ezer forintot.
Száraz Gábor, a Tigáz Zrt. szóvivője az akció kapcsán közölte: "A gázlopások, a 'szerződésszegő vételezések' komoly károkat okoznak társaságunknak és természetesen a becsületesen fizető fogyasztóknak egyaránt. Az anyagi veszteségeken túl ezek az illegális cselekmények sajnos sok esetben akár élet- és vagyonbiztonságot is fenyegethetnek. Tavaly teljes szolgáltatási területünkön közel 9(!) milliárd forintnyi összeget jelentett a szabálytalanságokból fakadó kár.”