2011. május. 09. 11:54 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 09. 12:45 Itthon

Bin Laden követőjének vallotta magát a Budapesten fenyegetőző férfi

Oszama bin Laden követőjének vallotta magát az a férfi, aki politikusok elleni támadást helyezett kilátásba pénteken Budapest belvárosában. Fülöp Valter, a fővárosi rendőr-főkapitány bűnügyi helyettese azt mondta: eljárást indítottak ellene.

Az ezredes az MTI kérdésére kifejtette, hogy a férfit a gyűlölet vezette, követelése nem volt, nem nevezett meg konkrét politikusokat, de megemlítette, hogy a miniszterelnök címét is tudja. A gyanúsított két hónapja szabadult a börtönből, és korábban is folyt ellene eljárás közveszéllyel fenyegetés miatt.

Fülöp Valter arra hívta fel a figyelmet, hogy az idén már 48 alkalommal fenyegettek meg bevásárlóközpontot, bírósági tárgyalás helyszínét vagy más intézményt azzal, hogy fel fogják robbantani. Vasárnap az IKEA bútoráruházba futott be két hívás két férfitól, hogy fel fogják robbantani az áruházat. Később kiderült: így kívántak bosszút állni, amiért lopás miatt a biztonsági őrök kitessékelték őket.

A police.hu oldalon olvasható rendőrségi közlemény szerint az első hívás egy XIV. kerületi, Örs vezér téri, a második egy XX. kerületi, Mártírok utcai telefonfülkéből érkezett. A rendőrök a második hívás után perceken belül elfogtak két férfit egy közeli buszmegállóban. A 45 és 52 éves férfit őrizetbe vették, közveszéllyel fenyegetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatnak eljárást ellenük.

Az ezredes arra hívta fel a figyelmet, hogy két évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható ezekben az esetekben. Mint mondta, ahol lehetőség van rá, ott kezdeményezik, hogy gyorsított bírósági eljárásban bírálják el a bűncselekményt. Ezt indítványozták az Oszama bin Laden követőjeként fenyegetőző férfi esetében is.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.