2011. május. 04. 08:41 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 04. 08:41 Itthon

Kivennék a közbeszerzésből, hogy könnyebb legyen eladni az iskolákat

Ha átmegy a parlamenten négy fideszes, illetve KDNP-s képviselő frissen benyújtott javaslata, akkor kiveszik a közbeszerzési törvény alól az iskolaátadásokat, s könnyebb lesz értékesíteni az intézményeket – írja a Világgazdaság.

A javaslat, amely már a tavaszi ülésszakon a parlament elé kerülhet, egy apró, de annál kínosabb következményekkel fenyegető kiskaput zárna be. Ha ugyanis egy önkormányzat átadná iskolájának intézményfenntartói jogát, azt elvileg egy közbeszerzési eljárás keretében kellene megtennie. Ez azonban olyan anyagi követelményekkel járna a javaslat indoklása szerint, amelyet a bajban lévő önkormányzatok képtelenek lennének betartani, és az adminisztrációt is túlzottan leterhelné – olvasható a lapban..

Azok a helyhatóságok, amelyek az elmúlt hetekben-hónapokban átadták más szervezeteknek az iskoláikat – döntő többségben egyházaknak –, szabadon értelmezték a közbeszerzési törvényt, szerintük az intézményfenntartói jog átadása nem tekinthető sem a szolgáltatás megrendelésének, sem szolgáltatási koncessziónak. Ez esetben valóban nem kell közbeszerzési eljárást kiírni.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.