A Főpolgármesteri Hivatal csütörtökön közölte: a Fővárosi Közgyűlés nem egy szélsőjobboldali párt kezdeményezésére nevezte vissza a Moszkva teret Széll Kálmán térré, hanem az ott lakók, civil szervezetek kérését teljesítette.
Közleményük szerint még ebben az évben Budapesten egy közterületet Moszkváról fognak elnevezni. Az orosz külügyminisztérium csütörtökön értetlenségét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy döntés született a budapesti Moszkva tér átkereszteléséről - erről Alekszej Szazonov, a minisztérium helyettes szóvivője beszélt moszkvai sajtótájékoztatóján.
Szazonov szerint "legalábbis értetlenséget" vált ki egy ilyen döntés akkor, amikor a magyar-orosz kapcsolatokat egészében véve a fejlődés jellemzi. A helyettes szóvivő úgy fogalmazott, hogy az orosz fél nem látott és nem lát a Moszkva tér elnevezésben ideológiai töltetet, az inkább más államok baráti érdeklődését testesíti meg Oroszország és Moszkva iránt.
A RIA Novosztyi hírügynökség utalt rá, hogy a Moszkva tér a magyar főváros egyik legforgalmasabb közlekedési csomópontja, 1951-ben nevezték el Moszkva térnek. Ezt megelőzően Széll Kálmán néhai miniszterelnök nevét viselte. A Jobbik nevű szélsőjobboldali párt tavaly ősszel kezdeményezte a parlamentben, hogy a tér kapja vissza korábbi nevét - írta a hírügynökség. Az MTI még március végén kereste meg Oroszország budapesti nagykövetét az ügyben, de a képviselet akkor azt közölte, hogy egyelőre nem kommentálják Tarlós István főpolgármester közlését, hogy megegyzés körvonalazódik a Moszkva tér Széll Kálmán térre való visszanevezése ügyében.
A Fővárosi Közgyűlés szerdán döntött arról, hogy huszonhat budapesti közterület - köztük a Moszkva tér - kap új nevet.