2011. április. 14. 15:36 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 14. 15:29 Itthon

Fogva tartottak egy férfit egy tanyán

Személyi szabadság megsértésével, zsarolással és lopással gyanúsít a Szegedi Rendőrkapitányság egy dóci férfit, aki a tanyáján csaknem egy hónapig fogva tartott egy másik férfit.

A 41 éves gyanúsított arra kényszerítette a másik embert, hogy az erdőben több alkalommal fát vágjon a számára és a nyugdíját adja át neki. A sértett végül szerdán megszökött és értesítette a rendőrséget. A szegedi rendőrök a bejelentést követően azonnal előállították a 41 éves férfit, akit a kihallgatását követően őrizetbe vettek és kezdeményezték az előzetes letartóztatását.

A szegedi rendőrök a térségben, Dócon és a környező tanyavilágban az utóbbi másfél hónapban fokozott ellenőrzést tartanak, amit a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője rendelt el. A március 2-a óta tartó akcióban a Szegedi Rendőrkapitányság, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság és a Készenléti Rendőrség Lovas Alosztálya vesz részt. A fokozott ellenőrzés célja a térségben élő lakosság szubjektív biztonságérzetének javítása.

Az akció során a rendőrök 1025 embert igazoltattak és 482 járművet ellenőriztek. Ennek során 88 esetben tettek szabálysértési feljelentést, ebből 26-ot ittas járművezetés miatt. A több mint egy hónap alatt különféle szabálysértések vagy bűncselekmények miatt 15 embert állítottak elő.

A rendőrök március 26-án tetten értek egy helyi lakost, aki a Sándorfalvát Dóccal összekötő út mellett lévő tájvédelmi területen az erdőből fát akart lopni. Emellett hivatalból kezdeményeztek büntetőeljárást egy ember ellen kiskorú veszélyeztetésének megalapozott gyanúja miatt. A fokozott ellenőrzés óta a lakosság részéről vagyon elleni bűncselekményről vagy szabálysértésről nem érkezett bejelentés. 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.