2011. április. 08. 14:15 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. április. 08. 14:00 Itthon

Székhez kötözött iskolás: nyomozati bíróhoz kerül az ügy

Az elkészült szakvélemény alapján a nyomozás most újabb lendületet vehet, újabb tanúkat hallgatnak ki, a fiút pedig a nyomozati bíró is meghallgatja majd.

Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense a Független Hírügynökségnek azt mondta: elkészült a rendőrség által kért orvos szakértői vélemény, a pszichiáter szerint a kisfiú életszerűen mesélte el a vele történteket.

Ennek fényében most újabb nyomozati cselekmények, egyebek közt kihallgatások várhatók. A rendőrség indítványozta, hogy a törvényi előírásoknak megfelelően a kisfiút a nyomozati bíró jelenlétében meghallgassák. Az ügyben továbbra is tizennyolc év alatti személy sérelmére elkövetett személyi szabadság megsértése miatt nyomoznak - tette hozzá.

A sátoraljaújhelyi rendőrség azután indított eljárást, hogy a karcsai általános iskola egyik tanulójának anyja bejelentette, hogy székhez kötözték gyermekét az iskolában. A feljelentés szerint a napköziben kötözték a gyereket a székhez.

A Roma Sajtóközpont korábbi közleménye szerint Józsi ezt a kemény büntetést azzal érdemelte ki, hogy engedély nélkül radírt vitt a harmadikos testvérének. A gyereket a többiek szeme láttára kötözte meg a tanár. Csak azért szabadulhatott tíz perc múlva, mert a szintén az abba az iskolába járó nővére rátalált. Az egyébként hiperaktívnak minősített kisfiú nem számolt be otthon az esetről, viszont másnap éjjel felsírt álmában és azt kérte a szüleitől, hogy "írassatok ki a napköziből, mert félek, hogy megint kikötöznek!". 
 
 
 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.