2011. április. 05. 16:51 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 05. 16:45 Itthon

Befejeződött az életveszélyes házak lebontása Kulcson

Befejeződött a januári partfalcsúszás következtében életveszélyessé vált házak bontása Kulcson; a lezárt területre - önkormányzati engedéllyel és kizárólag nappali tartózkodásra - keddtől visszamehetnek az ingatlantulajdonosok.

Kiss Csaba (független) tájékoztatása szerint az elmúlt napokban hét házat bontottak le, egy megrongálódott épület bontását pedig saját költségére a tulajdonos rendelte meg. A területről mintegy 700-800 köbméternyi építési törmeléket szállított el az önkormányzat. A felhasználható faanyagokat - ha az ingatlantulajdonos lemond róluk - a rászoruló családok kapják meg. Elkészült a szakértői vizsgálat, amely szerint a partfal rehabilitációja végett ki kell építeni a szennyvíz- és csapadékvíz-elvezető csatornát. Ennek a munkának a becsült költségei jócskán meghaladják az évi 360- 370 millió forint éves költségvetéssel gazdálkodó önkormányzat anyagi lehetőségeit, ezért pályázatokon próbálnak rá pénzt szerezni a kulcsiak.
   
A gondokat növeli, hogy a település más részein is fennáll a partfal megcsúszásának veszélye, s az mintegy háromszáz ingatlant érinthet. Kulcson az idén január 18-ra virradó éjszaka csúszott meg a löszös partfal. A csúszás következtében 53 ingatlan került veszélybe. A megrongálódott házak közül abba a hétbe, amelyet az elmúlt napokban lebontottak, még a tűzoltók sem mehettek be. Az épületek egy részében életvitelszerűen laktak családok, az ingatlanok többségét viszont üdülőházként használták. A veszélyeztetett, lezárt utcákban lakók mindegyike menedéket talált, részben az önkormányzat segítségével.

 

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.