Blikk: Tarlós István nem mond le a saját tévéről
Naiv elképzelésnek tartja Tarlós tévéjét Zsolt Péter médiaszociológus.
Hiába van csődben a főváros, Tarlós István nem mond le arról, hogy saját tévét indítson. Pedig médiaszakértők szerint a televíziózás rendkívül kockázatos és drága mulatság - írja a Blikk.
Tarlós már a választási kampányában kacérkodott a tévézéssel. Programjában egy a 70-es, 80-as évek hangulatát idéző műsorstruktúrával rukkolt elő. Budapest kulturális életéről tájékoztatna az adófizetők pénzén, művészeti, közművelődési programokat készítene nézőinek. Gyermek- és ifjúsági műsorokkal szórakoztatná a fiatalokat, az idősebb korosztálynak fővárosi témájú tévéfilmeket vetítene, budapesti tévésorozatokra cserélve a brazil szappanoperákat - számol be a Blikk.
Naiv elképzelésnek tartja Tarlós tévéjét Zsolt Péter médiaszociológus. "Nem hinném, hogy sikeres lehet egy ilyen vállalkozás, hiszen egyszerre akar szórakoztató és szolgáltató lenni. Ám a közszolgálati tévé ugyanerre sokkal több pénzt fordíthat, a kereskedelmi tévék pedig minden bizonnyal profibbak szórakoztatásban" – vélekedett a szakember. Zsolt Péter szerint „horror" összegből lehetne megvalósítani a budapesti tévét.
"Az ilyen általános profilú tévécsatornák a legdrágábbak" – értett egyet egy neve elhallgatását kérő médiaszakember, aki szerint ha valamennyi fent említett műsort saját gyártásban készítené el az induló tévé, a költségek a 4-5 milliárd forintot is elérhetik. "Ha viszont ehelyett informatív műsorokat készítenek városházi ügyekről, vagy például a Moszkva tér helyzetéről, évi 1 milliárdból is meg lehet úszni a dolgot" – jegyezte meg a szakértő.
Azt senki sem tudja megmondani, vajon hányan néznék Tarlós tévéjét, hiszen még az önkormányzati televíziót fenntartó kerületeknek sincs fogalmuk a nézőszámról, mert nem mérik a nézettséget. Ennek ellenére tolják bele a tíz-, sőt százmilliókat. Legtöbbet, 120 millió forintot a Rogán Antal vezette V. kerületi önkormányzat költ saját műsorra. Ezzel szemben Kőbánya már 9 millió forintból letudja a feladatot - írja a lap.
A Blikk szerette volna megtudni a fővárosi önkormányzattól, mennyit szánnának a budapesti tévére, miért ragaszkodnak a saját csatornához, és mikortól szórakoztatják a budapestieket, de a sajtóiroda annyit közölt, minderről korai beszélni.