2011. március. 28. 19:41 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 28. 19:57 Itthon

LMP: a kormány "játékszernek tekinti az alaptörvényt"

Az Alkotmánybíróság jogköreinek visszaállítását az államadóssághoz kötni értelmetlen demagógia az LMP szerint. Az ellenzéki párt szerint a kormány "saját eszement gazdaságpolitikájának bebetonozására törekszik és játékszernek tekinti az alaptörvényt".

Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője jelentette be, hogy az Alkotmánybíróság szűkített jogköre mindaddig megmarad, míg az államadósság nem csökken a nemzeti össztermék 50 százaléka alá. Az LMP szerint ez azért is visszás, mert a kormány csak beszél az adósságcsökkentésről. Az államosított nyugdíjvagyon egy részét ugyan adósságcsökkentésre használják, 1000 milliárd forintot viszont elköltenek folyó kiadásokra, miközben ez a pénz jövőbeni kifizetések fedezete volt. Közben csaknem 100 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma, a hiány a kormány adópolitikája miatt elérte az éves szint 84 százalékát és a kabinet kénytelen volt kvázi pótbüdzsét készíteni költségvetési zárolás címen.

Az ellenzéki párt közleménye emlékeztet, hogy a taláros testület jogköreit ősszel a Fidesz azért csonkította meg, hogy "alkotmányellenes lépésekkel finanszírozni tudja a gazdagokat jutalmazó igazságtalan egykulcsos adórendszert". Úgy fogalmaznak: "bár most betonba - kétharmados sarkalatos törvénybe - öntené saját vudu-gazdaságpolitikáját", ez sem akadályozza meg abban, hogy az AB jogköreit durván korlátozza. Így a törvények jelentős része felett nem lesz alkotmányos kontroll - azaz akkor sem lehet őket megváltoztatni, ha alkotmányellenesek.

Az LMP ezért újra felszólítja a kormányt, vonja vissza a köztársaság felszámolásához vezető egykulcsos adócsomagot és biztosítsa a polgárok védelmét a hatalommal szemben.
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.