2011. március. 08. 15:20 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 08. 15:14 Itthon

Semmisségi törvény: az MSZP az Ab-hoz fordul, ha Schmitt aláírja

Az MSZP azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy ne írja alá a hétfőn elfogadott semmisségi törvényt. Meggyőződésük szerint ez a jogszabály nyíltan jogállam- és alkotmányellenes.

Harangozó Tamás elmondta, hogy a hétfőn elfogadott törvény tulajdonképpen azt jelenti, hogy megkérdőjelezik minden magyar rendőr szavahihetőségét és azt feltételezi, hogy a bíróság nem teszi jól a dolgát.

Az MSZP azért kért név szerinti szavazást, mert meggyőződésük, hogy azok, akik ezt a jogszabályt elfogadták, egyszer még "szégyenpadon fognak ülni". Hozzátette: a rendőrséget korábban is érték a kormánypártok részéről támadások, de ez a hétfőn elfogadott törvény a teljes erkölcsi megalázást jelenti. Az MSZP minden fórumon megpróbálja elérni, hogy megsemmisítsék ezt a törvényt.

Bárándy Gergely elmondta, az elfogadott semmisségi törvény sérti a hatalmi ágak megosztásának elvét. A Fidesz egy olyan határt lépett át, amire még nem volt példa, hiszen ezzel innen már csak egy lépés az, hogy az Országgyűlés megmondja a bíróságnak, hogy kit és mire ítéljen.

A szocialista képviselő emlékeztetett arra, hogy a törvényjavaslat vitája során se az MSZP, se a szakmai intézmények felvetéseire nem kaptak az előterjesztőktől választ. Idézte a Legfelsőbb Bíróság elnökének aggodalmait is, aki szerint a törvény sértheti a bírók szabad mérlegelési jogát. Bárándy Gergely ezért kérte Schmitt Pál köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a törvényt és beiktatása óta először legyen egyszer "ellensúly és ne egyensúly" ebben az ügyben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.