2011. március. 04. 17:37 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 04. 17:32 Itthon

MSZP: a hátrányos helyzetben lévőknek még nehezebb lesz

Az MSZP elnökhelyettese szerint a rokkantsági nyugdíjak tervezett felülvizsgálatával az egyébként is hátrányos helyzetben lévők kerülnek még nehezebb helyzetbe.

Balogh András pénteki, szekszárdi sajtótájékoztatóján elképesztőnek nevezte azt a szemléletet, amellyel szerinte eg fogják vizsgálni, kik élnek vissza a rokkantsági nyugdíjjal. Ha a vizsgálatot végzők eleve azt az instrukciót kapják, hogy az esetek jelentős részében nem tisztességes emberek részesülnek ellátásban, a hivatal meg is fogja találni a csalókat, és sokakat annak fog minősíteni" - mondta az elnökhelyettes. z ellenzéki politikus úgy fogalmazott: mára demokratikus deficit alakult ki, és az emberek nemcsak a lecsúszástól félnek, hanem attól is, hogy retorzió éri őket.

Harangozó Tamás MSZP-s országgyűlési képviselő kijelentette: jól látszik, hogy a Fidesz következetesen végigviszi azt az ígéretét, miszerint az aktívak dolgozókat támogatja. Ennek azonban az lesz az eredménye, hogy milliók fognak éhezni, nyomorogni - húzta alá. ozzátette: a Tolna megyei embereket leginkább a közmunkaprogram "szétverése" sújtja. Mint mondta, például Dunaföldváron tavaly 180 ember kapott nyolcórás munkát, jelenleg 82-en négyórás közmunkát végezhetnek, és nem éri el a tízet azoknak a száma, akik nyolc órában dolgozhatnak. A dunaföldvári példa jól mutatja a trendet - tette hozzá.

Lázár János, a Fidesz-KDNP parlamenti frakcióvezetője a kedden bejelentett Széll Kálmán Terv kapcsán, szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta: nem lehet megszorításnak nevezni (...), ha "megkérdezzük a huszonéves, életerősnek tűnő  fiatalemberektől, hogy miért van rokkantnyugdíjuk".

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.