2011. március. 02. 18:17 Utolsó frissítés: 2011. március. 02. 20:36 Itthon

Feláldozható kulturális intézmények: mi lesz a Trafóval?

Nem adja ingyen az állam az adósságtengerben úszó BKV idei túléléséhez szükséges 19 milliárdot. Jellemző azonban, hogy a főváros cserébe néhány kulturális intézményt tart fájdalommentesen feláldozhatónak.

Feláldozná a főváros a legtöbb bevételt produkáló Operettszínházat csatolt ingatlanjaival együtt, a Műcsarnok mögötti területet, ahová a nem bővülő Szépművészeti Múzeumért kárpótlásképpen épülhetne komplett múzeumi negyed. Ráadásként pedig hozzácsapnák a cserecsomaghoz a kortárs művészet IX. kerületi bázisát, az egykori transzformátorházból kialakított Trafót.

A kortárs művészet a Trafó átadásával kikerül a főváros profiljából – kommentálja a közeljövő várható történéseit az intézményt vezető Szabó György, és hozzáteszi, ma egyedül a Trafó tartozik ebbe a kategóriába, de a tulajdonosváltás után semmi sem garantálja, hogy az alapítói szándék tiszteletben tartásával megőrzik a hely szellemét. Ennek függvényében kérdésessé vált az is, hogyan befolyásolná az esetleges későbbi „műsorváltozás” a Petőfi Csarnok (PeCsa) további programtervét, a fővárosi közgyűlés tavaly decemberben megszavazta ugyanis a két intézmény összevonását.

Hogy milyen jövő elé néz az új intézmény, illetve mi vár más kultúrközpontokra, arról a HVG e heti számában olvashatnak.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.