2011. február. 17. 15:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 17. 15:19 Itthon

Elnapolták a döntést Pécs idei költségvetéséről

Elnapolta a vitát és a döntést Pécs közgyűlése a város idei költségvetéséről csütörtökön.

Az erről szóló javaslatot Páva Zsolt fideszes polgármester terjesztette a testület elé arra hivatkozva, hogy az elmúlt hónapokban történt több jogszabályi változás megnehezítette a tervezési munkát és nem volt elég idő a büdzsé "finomhangolására".

A pécsi közgyűlés az újabb tervek szerint március 17-én fogadja el az önkormányzat 2011-es költségvetését. A mostani előterjesztés szerint a baranyai megyeszékhely idén mintegy 44 milliárd forint bevétellel és 48,5 milliárd forint kiadással számol. A 4,5 milliárd forintos hiány pótlására rövid lejáratú, továbbá beruházási hitel felvételét, valamint 7 milliárd forintos folyószámla hitelkeret megnyitását tervezi.

Pécs hitelállománya jelenleg mintegy 34 milliárd forint, a 2033-ig futó tartozásainak törlesztésére évi 3 milliárd forintot fordít. Hoppál Péter, a városi Fidesz-frakció vezetője az MTI-nek az ülés után azt mondta: hatékonyabbá kell tenni a város cégeinek működését, eredményesebbé az oktatási és a kulturális rendszerét. "Óvatosan és felelősséggel, de mindegyik ágazathoz hozzá kell nyúlnunk" - jegyezte meg.

A politikus arra a kérdésre, hogy mindez együtt járhat-e elbocsátásokkal, intézménybezárásokkal, azt válaszolta: a városvezetést alapvetően nem az motiválja, hogy elbocsásson embereket, illetve intézményeket zárjon be. Arra törekszik, hogy a párhuzamosságokat megszüntetve és finanszírozhatatlan feladatokat a rendszerből kivonva jó minőségű, takarékos közszolgáltatást hozzon létre. Ez áldozatokkal is jár - tette hozzá.


Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.