2011. február. 17. 16:14 HavariaPress Utolsó frissítés: 2011. február. 17. 16:01 Itthon

Moszkvai ingatlaneladás: szabadlábon a külügyi államtitkár és társai

Helyben hagyta a Fővárosi Bíróság a Pesti Központi Kerületi Bíróság korábbi határozatát, melyben elutasította a különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel meggyanúsított Fekszi Márta és társai előzetes letartóztatására vonatkozó főügyészségi indítványt. A volt külügyi államtitkár, valamint két társa - Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezetője és Székely Árpád volt moszkvai nagykövetet - is szabadlábon védekezhet - értesült a HavariaPress.

A Fővárosi Bíróság szerdán hozott végzésében helyben hagyta az elsőfokú bíróság által hozott határozatot, melynek értelmében a három gyanúsított szabadlábon védekezhet az ellenük Központi Nyomozó Főügyészségen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával indított eljárás során. Az elsőfokú határozattal szemben a főügyészség élt fellebbezéssel.

A helyben hagyott határozat indoklása szerint a gyanúsítottak esetében az előzetes letartóztatás általános feltétele, a bűncselekményre vonatkozó megalapozott gyanú mindhárom gyanúsított vonatkozásában fennáll ugyan, a bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlyú, és a büntetési tétele is magas, ez önmagában azonban még nem indokolhatja az előzetes letartóztatás elrendelését. A gyanúsítottaknak már a tanúkénti kihallgatásuk során is tisztában kellett lenniük azzal, hogy velük szemben büntetőeljárást indíthatnak. Ennek ellenére a bíróság rendelkezésére bocsátott iratokban nem lelhetők fel olyan tények, amelyek arra utalnának, hogy szökést kíséreltek volna meg, elrejtőztek volna a büntetőhatóság elől, illetve ténylegesen bármit tettek volna a bizonyítás megnehezítése érdekében.

A három volt állami vezetőt azzal gyanúsítják, hogy jóval érték alatt adták el a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet épületét, majd azt a látszatot keltve, hogy az adásvétel nem történt meg, pályázatot írtak ki az értékesítésre. A pályázaton az a cég nyert, akivel korábban megkötötték a szerződést. Ezzel a szakvélemény szerint, mintegy 7 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak az államnak.

Hirdetés