Ökofolyosó készül a dombóvári Kis-Konda patak völgyében
Regionális ökofolyosóvá válhat Dombóváron a Kis-Konda patak völgye, ahol uniós támogatással állítják helyre a vizes élőhelyeket.
A tavasszal kezdődő program keretében hat hektáron, a patakot övező mintegy 80-200 méteres területen végeznek rekonstrukciót, a 61 millió forintos munka várhatóan 2012-ben fejeződik be. A helyreállítás során a várost átszelő patak vízszintjét úgy szabályozzák, hogy a környező terület vízellátottsága a jelenleginél jobb legyen, ami elősegíti a növényzet és állatvilág visszatérését, megerősödését. Elszállítják a helyi védettséget élvező területre illegálisan lerakott építési törmeléket és lakossági hulladékot, valamint jelentős fafajcserét hajtanak végre az erdőültetvényekben.
Takács Péter dombóvári természetvédelmi őr elmondta, hogy 3400 fát ültetnek el, őshonos fajokra, mézgás égerre, magyar kőrisre, kocsányos tölgyre cserélve a nemes nyár és fehér fűz alkotta faállományt. Helyreállítják azokat a részeket is, ahol invazív fajok, zöldjuhar, nemes nyár terjedtek el. Az élőhely-rekonstrukciótól azt várják, hogy Kis-Konda patak 10-20 éven belül visszanyeri természetközeli állapotát, és a jelenleg is 150-200 rovar-, madár- és emlősfaj élőhelyét jelentő völgyben még nagyobb teret kapjon az állatvilág.