2011. február. 01. 16:34 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 01. 16:55 Itthon

Cozma-per: egy tanú hallotta, miért menekülnek külföldre Raffaelék

Antalik Brigitta, a hetedrendű vádlott volt felesége vallott kedden a Veszprém Megyei Bíróságon.

Németh Győző, a Cozma-ügy másodrendű vádlottja azt mondta a barátjának, Antalik László hetedrendű vádlottnak 2009. február 8-án délután, hogy Raffael Sándorral (a bűnügy elsőrendű vádlottja) azért távozik sietve az országból, mert "olyan komoly dolgot csináltak az elmúlt éjszaka, amiért életfogytot is kaphatnak" - vallotta Antalik Brigitta tanú, a hetedrendű vádlott volt felesége kedden a Veszprém Megyei Bíróságon.

A tanú annak ellenére vallomást tett, hogy a bíró figyelmeztette, nem köteles vallomásra a volt férjére vonatkozóan. Antalik Brigitta elmondta: azon a két évvel ezelőtti februári vasárnapon Németh Győző telefonált a férjének délután négy és öt óra között, és pénzt kért tőle. Vallomása szerint nagyon összeveszett a férjével, mert a szüleitől kölcsönkért 300 ezer forint felét el akarta vinni, illetve el is vitte is a barátjának, akivel egy budapesti parkolóházban találkoztak. 

Antalik Brigitta vallomása szerint a férje este nyolc és kilenc óra között ért haza, és elmondta, hogy "Győzőéket Hegyeshalomig, az általuk jól ismert pénzváltóig kísérte el". Németh Győző ott mondta el Antalik Lászlónak, hogy életfogytiglani büntetést érő cselekményt követtek el. Azt a férje nem mondta, hogy mi lehet az a "komoly  dolog" - vallotta a tanú, hozzátéve: a párja "nagyon ledöbbent, ijedt és ideges volt". 

Antalik Brigitta nyomozati vallomásában - amelyet teljes egészében fenntartott a keddi tárgyaláson is  - szerepel, hogy az interneten és a televíziók híradásaiból értesültek a február 8-i veszprémi gyilkosságról. Majd Raffael Sándor és Németh Győző ausztriai elfogásának hírére "tudatosult bennük", hogy mi lehetett az a "komoly dolog", amit elkövetett Németh és Raffael, azaz miért volt szükség hirtelen a pénzre és az ország mielőbbi elhagyására - vallotta a tanú.

Kedden hallgatta meg a bíróság Pásztor Istvánt, volt válogatott és veszprémi kézilabdázót (jelenleg az első osztályú Balatonfüred játékosa). A nyomozati vallomására hivatkozott, amelyben azt mondta: a Patrióta lokálban olyan megjegyzést tett neki egy "Szabolcs nevű srác", hogy elmegy, mert "itt vannak az enyingi cigányok, és biztosan balhé lesz". 

Pásztor István vallomása szerint hamarosan valóban sikoltozás, üvöltözés hallatszott, és verekedés tört ki a diszkóban, és emlékezete szerint négy sporttársát - Marian Cozmát, Zarko Sesumot, Ivan Pesicet és Uros Vilovskit - támadták a "kigyúrt, alacsony, kopasz alakok". Egyikük üvöltözött, és székkel támadott Cozmára - jegyezte meg. Pásztor István szerint a sporttársai kimenekültek a diszkóból, de mire ő utánuk ment az utcára, Marian Cozma már a földön feküdt mozdulatlanul.

A lokál kedden kihallgatott pultosnője azt vallotta, hogy feltűnő volt "a sok cigány férfi beözönlése", fogdosták a nőket, így őt is, amikor a pult mögül kiment poharakat összeszedni. A tanú szerint a diszkóbeli verekedésnek az vetett véget, hogy Marian Cozma kifutott a helyiségből. 

A Patrióta üzletvezetőjét is kedden hallgatta meg a bíróság. Mint mondta, ő csak a vendégektől értesült arról, hogy kint az utcán "késelés volt". Vallomása szerint a diszkóban egyértelműen az "idegen társaság" kezdeményezte a verekedést. Ez a tragédia az üzletet teljesen tönkretette - jegyezte meg. 

A tárgyalás szerdán újabb tanúk meghallgatásával folytatódik. Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román kézilabda-válogatott tagját 2009. február 8-án hajnalban gyilkolták meg a veszprémi Patrióta lokál előtt. A segítségére siető sporttársait, a szerb Zarko Sesumot és a horvát Ivan Pesicet életveszélyesen megsebesítették. Az emberölés ügyében hét ember ellen emeltek vádat.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.