2011. január. 27. 08:44 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. január. 27. 08:46 Itthon

Koltay András: ha fideszesként kedünk el mozogni, akkor ez egy rossz üggyé válik

Koltay Andrással, a Médiatanács legfiatalabb tagjával közöl riportot a Figyelő csütörtökön megjelent száma.

A 33 éves jogásznak központi szerepe volt a médiatörvény megalkotásában is. Sokak szerint ő a "fő agy" az új rendszer mögött - írja a Figyelő. Koltay András 2002-ben szerzett jogi diplomát a Pázmányon, ahol öt évvel később nevezték ki adjunktussá. A jobboldali, de a Fidesszel korábban semmilyen kapcsolatot nem ápoló jogász a Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumát ellenőrző testület fideszes tagjainak külső szakértője lett, majd 2009-ben a Fidesz által delegált tagként került a grémiumba. Ekkor ismerkedett meg Szalai Annamáriával, a Médiatanács jelenlegi elnökével is.

A következő felkérés már a médiatanácsi tagságra vonatkozott, de előtte a közreműködésével már az új médiatörvény munkálatai is megkezdődtek. Koltay András szerint azért köthetik nevéhez az új törvényt, mivel szakmai szervezetekkel, "informális körülmények között", többször egyedül egyeztetett. Koltay Gábor filmrendező fia úgy látja: majd az idő válaszolja meg, nem jött-e túl korán számára a médiajogászként nehezen felülmúlható pozíció. A lap szerint egyébként Koltay András szakmai felkészültségét még a bírálói sem vonják kétségbe.

"Kicsit farizeus azt sulykolni, hogy a Fidesz visszaélt a kétharmados többségével, a parlamentári demokrácia ugyanis erről is szól. Ha jól működünk, akkor a formális garanciákat meg tudjuk tölteni tartalommal. Ha fideszesként kedünk el mozogni, akkor ez egy rossz üggyé válik" - mondta a lapnak.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.