2011. január. 24. 12:43 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. január. 24. 12:38 Itthon

Fonódó villamos: a civilek is nekimentek Láng Zsoltnak

Több civil szervezet együtt küldött nyílt levelet a II. kerületi polgármesternek a budai fonódó villamosprojekt megvalósítása érdekében. Azt írják Láng Zsoltnak, hogy két éve tartó időhúzása és bojkottja azt a látszatot kelti: nincs tisztában a nagyvárosok fejlesztésének szakmai alapjaival.

A civil szervezetek - köztük a VEKE, a Levegő Munkacsoport, és a Greenpeace Magyarország - nyílt levelükben kiemelik, hogy második évtizede szorgalmazzák a budai fonódó villamoshálózat megvalósítását, vagyis a 17-es villamos vonalának összekötését a délebbi vonalakkal. Szerintük ezzel érezhetően javulhatna a fővárosiak mobilitása.

A Magyar Hírlap hétfői számában írt arról, hogy egész Budára nézve károsnak tartja a fonódó villamosprojektet Láng Zsolt II. kerületi polgármester, aki ezzel együtt elkötelezett a főváros közösségi közlekedése iránt. A polgármester szerint Tarlós István félretájékoztat, amikor azzal érvel, hogy jelentős uniós támogatástól eshet el a főváros, ha nem jöhet létre a projekt. Láng Zsolt szerint a II. kerület vonzó értékeit kell szem előtt tartani, amikor a közösségi közlekedés megváltoztatásáról van szó.

A civil szervezetek szerint a fejlesztés elmaradásával a II. kerület bizonyosan nem kerül előnyösebb helyzetbe, viszont a hozzájárulás megtagadása a közvetlen anyagi károkozáson túl is igen súlyos következményeket rejthet magában. Igen rossz fényt vetne Budapestre, ha belső harcok miatt még ezt a - viszonylag kis költségű - fejlesztési projektjét sem tudja megvalósítani - írják. A nyílt levél szerint Láng Zsolt két éve tartó időhúzása és bojkottja azt a látszatot kelti, hogy nincs tisztában a nagyvárosok fejlesztésének szakmai alapjaival, és félreértésből kíván szűk csoportérdekeket a köz érdekei elé helyezni. Arra kérik ezért a kerületvezetőt, hogy járuljon hozzá a villamosprojekt elindításához.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?