2011. január. 17. 07:26 hvg.hu/Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. január. 17. 07:21 Itthon

Népszabadság: kiállt a megvádolt filozófusok mellett a MODEM igazgatója

A Népszabadság hétfői számában azt írja: mivel a Magyar Nemzet nem közölte le a jobboldali médiumokban megtámadott filozófusok védelmében írt levelét, Gulyás Gábor, a debreceni MODEM igazgatója a Facebook-adatlapján tette közzé írását.

Azt írta: "a nyíltan értelmiségellenes, burkoltan antiszemita kiszólások" hiteltelenítik a pályázati rendszer "operettszerű, torz működését" korrigálni kívánó fellépéseket. A Magyar Nemzet információi szerint csaknem félmilliárd forinthoz jutott hozzá a Gyurcsány-kormány idején több liberális, baloldali filozófus.

A Népszabadság szerint a lap azt sugallja, mintha a tudósok csupán politikai kötődésük alapján nyertek támogatást, amúgy jelentéktelen művek megírására. Gulyás Gábor szerint a közpénzek felhasználásának ellenőrzése nemzeti érdek, de elfogadhatatlan, hogy az ellenőrzés alá vont személyek kiválasztását politikai alapon döntsék el - teszi hozzá a Népszabadság.

Véleményének nyilvánosságra hozatalát így indokolja: „szégyellném magam, ha most, amikor a másik oldalon lévő embereket ér pártpolitikai okokból szakmainak álcázott támadás, csendben maradnék. (...) „...Továbbra sem értek egyet például Radnóti Sándor politikai jegyzeteivel, de ettől függetlenül továbbra is nagyon sokra tartom az esztétikai tárgykörben született könyveit. Azt sem gondolom, hogy bárkit korlátozni kellene abban a szabadságában, hogy politikai véleményét a nyilvánosság elé tárja” – írja a Népszabadság szerint Gulyás Gábor, aki egyúttal tiltakozó oldalt hozott létre a Facebookon „Hagyják abba a filozófusok rágalmazását!” címmel, amelyhez rövid idő alatt több százan csatlakoztak.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?