Mile Lajos nem elit kispártot szeretne az LMP-ből
Az LMP-n belüli vitákról, a párt céljairól, a borsodi biztonságérzetről és a rokkantnyugdíjasok számáról is beszélt Mile Lajos a Magyar Hírlapnak adott interjúban.
A városi értelmiségen kívül széles néprétegeket kell megszólítanunk – fogalmazott a Magyar Hírlapnak adott interjújában Mile Lajos, a Lehet Más a Politika (LMP) országgyűlési képviselője. A politikus a párton belüli vitákkal kapcsolatban úgy fogalmazott: az LMP-ben vannak, akik az elit kispárti létet célozzák meg, és vannak, akik 2014-re egy a magyar társadalomba mélyen beágyazott középpártot szeretnének. Mile azt mondta: ő az utóbbiak közé tartozik.
Az interjúban az egykori MDF-es, Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből származó képviselő azt mondta: BAZ megye az „minden természeti és egyéb adottsága ellenére talán a legnyomorultabb megye az országban. Egyelőre nem látom, hogy olyan folyamatok beindultak volna, amelyek biztatók lennének”- fogalmazott, hozzátéve ugyanakkor: egyelőre nem türelmetlen,hiszen több évtized eredménye, hogy ilyen állapotok uralkodnak. Azt is elmondta: örömteli, hogy több rendőr van az utcán, de a rendőrség létszámgondokkal küzd, alacsony a fizetés és motiválatlanok az emberek, s egyelőre nem érzékelhető, hogy jobb lenne a megyében élők biztonságérzete.
A rokkantnyugdíjasok számának csökkentését célzó kormányzati tervekkel kapcsolatban azt mondta: sokan visszaélnek a lehetőséggel s ez ellen fel kell lépni, „számos helyen ismerik azokat a fülig kigyúrt, tetovált figurákat, akik olyan luxusjárgányokkal közlekednek, amelyekben ott a rokkantnyugdíjas-kártya”. Azt ugyanakkor nem érti, hogy a döntéshozók miért éppen a felére csökkentenék a rokkantnyugdíjasok számát, s miért nem a valós helyzet felmérésére törekednek.
A kormány alkotmányozási terveivel kapcsolatban azt mondta: nincs alkotmányozási kényszer, s „rendkívül sajátos demokráciafelfogásra vall, hogy egyes kormánypárti elképzelések szerint a tavasszal elfogadandó új alkotmányt legközelebb csak akkor lehet módosítani, ha két, egymást követő ciklusban kétharmados többséggel szándékozik majd ezt megtenni az Országgyűlés”.