2010. december. 06. 09:32 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. december. 06. 09:38 Itthon

Facebook: kifehéríti az arcokat az új médiatörvény

A médiatörvény tervezete ellen üres (azaz fehér) címlappal tiltakozó nyomtatott napi- és hetilapok múlt heti akcióját követően a Facebookon is tiltakozás indult, amelynek során az online demonstrációban részt vevők profilképük üresre cserélésével tiltakoznak a törvénytervezet ellen.

"A decemberben parlament elé kerülő, a médiaszolgáltatásokról és a kommunikációról szóló törvénytervezet totális ellenőrzést biztosítana a Médiatanácsnak, és rajta keresztül a kormányzatnak az elektronikus, internetes és nyomtatott sajtó felett. Ezzel Magyarországon 2011. január 1-jén megszűnne a sajtószabadság. Vele együtt lehetetlenülne el a vélemény és a szólás szabadsága is. Tiltakozunk, és követeljük a törvénytervezet visszavonását" - idézi a tiltakozás leírása a Magyar Narancsban megjelenteket.

"Az internet, a Facebook is a média része. Tiltakozzunk együtt a médiaszolgáltatásokról és a kommunikációról szóló törvénytervezet ellen! December 6. és 13. között cseréld Te is "üresre" profilképedet, így csatlakozva a hazai nyomtatott sajtó azon képviselőihez, akik üres címlappal protestálnak" - teszik hozzá a Facebook-tiltakozás szervezői. A profilképek lecseréléséhez is segítséget nyújtanak: a fehér színű profilkép is letölthető a közösségi oldalon. Hétfő reggel fél tízig több mint 1700 felhasználó csatlakozott.

A Magyar Narancs múlt csütörtöki száma után pénteken a Népszava mellett az Élet és Irodalom című hetilap is üres címlappal jelent meg, tiltakozásul a születőben lévő új médiatörvény ellen. Csütörtökön a Hírszerző is rendkívüli címlappal jelentkezett tiltakozásuk és szolidaritásuk jeleként, a lapok akcióiról a BBC is beszámolt.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra 2025. február. 18. 06:30

A tudósok nem hittek Karikó Katalinéknak – Pardi Norbert az mRNS-vakcinák rák elleni bevethetőségéről

A gyógyszercégeknek masszív bevételük lett az mRNS-vakcinákból, ezek jelentős részét visszaforgatják a kutatásokba, így már nem évi 5-6, hanem 40-50-100 klinikai vizsgálat folyik mRNS-alapú készítményekkel – mondja Pardi Norbert, a Pennsylvaniai Egyetem mikrobiológiai tanszékének professzora, aki még 2011-ben csatlakozott a Karikó Katalin és Drew Weissman laboratóriumában zajló kutatásokhoz. Jelenleg már a saját laboratóriumát vezeti Philadelphiában, ahol vakcinák fejlesztésével foglalkoznak részben olyan fertőző betegségek ellen, mint az influenza, de vannak eredményeik az mRNS-alapú rákvakcinák területén is.