2010. december. 03. 15:11 MTI Utolsó frissítés: 2010. december. 03. 15:19 Itthon

Médiatörvény-tervezet: kihúzná a nyomtatott sajtót és az internetet az MSZP

Kivenné az MSZP a nyomtatott sajtóra és az internetre vonatkozó rendelkezéseket a Fidesz médiatörvény-javaslatának hatálya alól - mondta Lendvai Ildikó szocialista országgyűlési képviselő pénteken.

Az MSZP összesen 88 módosító indítványt nyújt be a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló kormánypárti törvényjavaslathoz. 

 A Jobbik aggályosnak tartja a javaslatot

A Jobbik szerint aggodalomra ad okot a médiatörvény tervezete, a párt ezért negyven módosító indítvánnyal változtatna azon.

Pörzse Sándor országgyűlési képviselő pénteken sajtótájékoztatón elmondta: a három fideszes politikus által beterjesztett törvényjavaslat alapján az országos napilapokra 25 millió forint, a hetilapokra és hírportálokra pedig 10 millió forint bírságot szabhatna ki jogsértés esetén a - kizárólag a Fidesz által jelölt tagokból álló - médiatanács.

Hozzátette: az ilyen nagyságrendű büntetések számos sajtóterméket lehetetlenítenének el, köztük a Barikád című hetilapot, amelynek ő a főszerkesztője. Kitért arra, hogy a javaslat a főszerkesztők megbüntetését is lehetővé tenné, ami szintén öncenzúrára sarkalhatja a sajtótermékeket.

Novák Előd alelnök a sajtótájékoztatón közölte: a Jobbik a péntek délutáni határidőig negyven módosító indítványt nyújt be a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényjavaslathoz. Kiemelte közülük, hogy pártja nem csupán a közszolgálati és a jelentős befolyásoló erővel rendelkező televíziók - vagyis a két nagy kereskedelmi csatorna -, hanem például a Hír Televízió és az ATV számára is kötelezővé tenné a kiegyensúlyozott tájékoztatást.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.