Hatvankilenc embert károsított meg az internetes csaló
A rendőrség csütörtöki közlése szerint hatvankilenc károsultja van annak csalási ügynek, amelyben egy törökszentmiklósi lakos az interneten kedvező áron kínált eladásra mobiltelefonokat és más elektronikai cikkeket. A vevők azonban hiába küldték el a vételárat, az árut soha nem kapták meg.
A tavalyi év közepétől egy törökszentmiklósi férfi az internet több közösségi oldalán, ahol új és használt tárgyakat lehet adni-venni, mobiltelefonokat és más elektronikai cikkeket kínált kedvező áron - mondta a Szolnok megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Szabó Zita őrnagy tájékoztatása szerint az ajánlatát elfogadó sértettekkel telefonon vagy e-mailben tudatta, hogy a vételárat és a postaköltséget egy általa megadott bankszámlára utalják át - mint később kiderült, ez az élettársáé volt. A csaló megígérte, hogy pénz beérkezése után postán küldi el a terméket.
Ebből azonban semmi sem lett, az árucikkek nem is álltak rendelkezésére. Így az ország legkülönbözőbb pontjain lakókat csapott be, több mint másfél millió forint kárt okozva.
A nyomozás az egyik károsult bejelentésére indult meg csalás megalapozott gyanúja miatt, és azóta a Törökszentmiklósi Rendőrkapitányság munkája nyomán a Szolnoki Városi Ügyészség vádat is emelt a csaló ellen.
A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a magyar jog nem választja szét az internetes csalást és a csalást. A különbség mindössze annyi, hogy a csalók az internetet használják fel, hogy bemutassák tisztességtelen ajánlatukat a leendő áldozatoknak. Az ilyen típusú vásárlásokkor szokatlanul csábító ajánlat esetén ajánlatos az óvatosság. Ha valaki internetes csalás áldozatává válik, a lakóhelye szerint illetékes kapitányságon tehet feljelentést.