2010. november. 15. 18:46 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 15. 18:36 Itthon

Csizmadia László lett a Nemzeti Civil Alapprogram tanácsának elnöke

Az új elnök megbízólevelét a tanács november 10-i ülése után vette át, miután kinevezésével egyetértett az Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottsága is november 8-i ülésén.

Csizmadia László lett a Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) tanácsának elnöke - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Egyházi, Nemzetiségi és Civil Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága.

A Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) tanácsa javaslatára Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, aki a társadalmi és civil kapcsolatok fejlesztéséért is felelős kormánytag, Csizmadia Lászlót kérte fel az NCA tanács elnökének. Az új elnök megbízólevelét a tanács november 10-i ülése után vette át, miután kinevezésével egyetértett az Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottsága is november 8-i ülésén.

Csizmadia László a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szóvivője. A CÖF történetének egyik legnagyobb megmozdulása az volt, amikor 2009. április 5-én - a Bajnai-kormány alatt - több tízezren tüntettek a felhívásukra az előre hozott választásokért a fővárosi Hősök terén. A tüntetésen felolvastak egy kiáltványt, amelyben az előre hozott választásokat, a közélet tisztaságának helyreállítását, a közbiztonság megteremtését, a nemzeti jelképek tiszteletben tartását, a családok és a gyermeknevelés kiemelt megbecsülését, a magyar föld és otthonok védelmét követelték. 

Az Országgyűlés 2003. június 23-án fogadta el a Nemzeti Civil Alapprogramról szóló törvényt, melynek fő célja a civil szervezetek pályázati támogatások útján történő támogatásával azok működésének megerősítése, a civil szektor fejlődésének elősegítése. Az Alapprogramból támogatásban részesülhetnek mindazok a Magyarországon nyilvántartásba vett magánalapítványok és társadalmi szervezetek (ide nem értve a munkaadói- és munkavállalói érdekképviseleteket, pártokat és biztosítóegyesületeket), amelyek legalább egy éve ténylegesen működnek. Az Alapprogram támogatásai révén 2004 és 2008 között több mint 50 ezer pályázat részesült mintegy 33 milliárd forint költségvetési támogatásban.

Hirdetés