2010. november. 02. 15:53 MTI-OS Utolsó frissítés: 2010. november. 02. 15:54 Itthon

Gyurcsány Schiffertől bocsánatkérést, a Magyar Hírlaptól helyreigazítást vár

Nyilvános bocsánatkérésre szólítja fel a volt kormányfő Schiffer Andrást, az LMP frakcióvezetőjét, a Magyar Hírlapot pedig helyreigazításra kéri.

Schiffer András országgyűlési képviselő október 27-ei sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy 2006 őszén "a miniszterelnök több esetben jogellenesen veretett szét és tiltatott be tüntetéseket." Gyurcsány Ferenc titkársága közleményben erre úgy reagált kedden, hogy jogi képviselőjén keresztül nyilvános, sajtótájékoztató keretében elmondott bocsánatkérésre szólítja fel Schiffer Andrást. "Ha ez nem történik meg, a további jogi lépéseket is megteszi" - írják.

A Magyar Hírlap keddi számában azt állította: "Néhány percen múlt, hogy Gyurcsány Ferenc nem állt be Mesterházy Attila és Schiffer András közé, azok szerdai közös sajtótájékoztatóján. Ezt azzal sikerült megakadályozni, hogy a sajtótájékoztatót a tervezettnél néhány perccel hamarabb kezdték el. A bukott kormányfő terve ugyanis az volt, hogy csatlakozik az MSZP-elnök és az LMP-s frakcióvezető tájékoztatójához, amelyen bejelentették, hogy együtt lépnek fel Lázár János (Fidesz) javaslatai ellen, melyek szerintük az Alkotmánybíróság (AB) hatáskörét szűkítenék."

Ez az állítás Gyurcsány titkársága szerint nem felel meg a valóságnak, "szó sem volt róla, hogy a volt kormányfő részt vegyen ezen a sajtótájékoztatón" - írják közleményükben. Ezért Gyurcsány Ferenc - ugyancsak jogi képviselőjén keresztül - helyreigazítást kér a napilaptól. Ha ez nem történik meg, a szükséges jogi lépéseket itt is megteszi.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.