2010. október. 28. 12:08 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 28. 12:19 Itthon

Gyurcsány platformja részt vesz a Charta demonstrációján

Az MSZP Demokratikus Koalíció platformja részt vesz a Magyar Demokratikus Charta november 2-ra meghirdetett tüntetésén.

Molnár Csaba, a platform ügyvezető alelnöke csütörtökön arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az MSZP Demokratikus Koalíció platformja támogatja, közreműködik a szervezésében és részt vesz a Chartának "az Alkotmánybíróságot ért otromba kormányzati támadás" miatt a Vértanúk terére meghirdetett demonstrációján. Hozzátette: örömmel vették, hogy a platform elnökének keddi felhívása nyomán civil demonstráció szerveződik.

Az MTI úgy tudja, az MSZP országos elnökségének szerdai ülésén - amelyen Gyurcsány Ferenc is részt vett - hosszan egyeztettek arról, hogy a párt miként viszonyuljon a tiltakozó akciókhoz. Nem mindenki értett ugyanis egyet a volt pártelnök-miniszterelnök kezdeményezésével, mert azt korainak tartották. Szanyi Tibor elnökségi tag az MTI-nek elmondta: úgy döntöttek, az MSZP támogat minden, az alkotmányosság védelmében szervezett és az értékrendjének megfelelő demonstrációt, illetve rendezvényt. Hozzátette: biztatják tagjaikat, hogy ezeken vegyenek is részt. A szocialista politikus kitért arra, a pártnak lesz egy saját nagyszabású rendezvénye is, november végén-december elején.

Az LMP Gyurcsány Ferenc felhívását követően kedden hirdetett tiltakozó akciót az Alkotmánybíróság épülete elé november 3-ra. Az MSZP és az LMP frakcióvezetőjének közös szerdai sajtótájékoztatóján - amelyen az államfőnek írt nyílt levelüket jelentették be - Schiffer András azt mondta: nem hiszi, hogy Gyurcsány Ferenc jelenléte különösebben dicsőségére válna egy olyan megmozdulásnak, amit az LMP a jogállam védelmében hirdetett meg.

Az Alkotmánybíróság (Ab) kedden alkotmányellenesnek nyilvánította és visszamenőleges hatállyal megsemmisítette a 98 százalékos különadót, mire Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője bejelentette: kezdeményezte az alkotmány és az Alkotmánybíróságról szóló törvény módosítását, hogy azok a kérdések, amelyekről nem lehet népszavazást tartani, kerüljenek ki az Ab hatásköréből.

Hirdetés