2010. október. 25. 12:52 MR1-Kossuth Rádió Utolsó frissítés: 2010. október. 25. 13:05 Itthon

A BKV megússza a lefejezést

Vezetőcserékre készül a fővárosi tulajdonú társaságoknál Tarlós István, de az MR1 Kossuth Rádió információi szerint az egyedüli kivétel a BKV lesz.

Szerdán egy kivétellel leváltják a fővárosi közszolgáltató cégek vezetőit – közölte Tarlós István a Hír Tv egyik háttérműsorában. A főpolgármester elmondta: már a hét közepén végrehajtják a vezetőcseréket a száz százalékban önkormányzati tulajdonú cégekben. Az MR1-Kossuth Rádió értesülése szerint a BKV élén egyelőre nem lesz vezetőváltás, vagyis a mostani döntésdömping után Kocsis István marad a vezérigazgató székben.

Úgy tudjuk viszont, hogy a közlekedési céggel kapcsolatos átalakítási tervek még módosíthatják ezt, kedden ugyanis Tarlós István Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszterrel a BKV átszervezéséről egyeztet. A BKV-t márciusig ágazatokra bontanák, létrehoznák a Budapesti Közlekedési Központot is a fővárosi közösségi közlekedés problémáinak menedzselésére.

A főpolgármester a közműcégek vezetőinek leváltását a több cégnél is folyó rendőrségi vagy ügyészségi eljárással indokolta.

„Politikailag az önkormányzati kampány folytatásáról beszélhetünk” – mondja viszont a fővárosi MSZP frakcióvezetője. Horváth Csaba hozzáteszi: szerint jóval kevesebb cégnél volt visszaélés, mint ahogy azt Tarlós István állítja.

A főpolgármester vasárnap arról is beszélt, hogy felülvizsgálják a részben magántulajdonban lévő fővárosi cégek – így a gázművek, a csatornázási művek és a gázművek a privatizációs szerződéseit, s ha kell, átalakítják ezeket. A közműcégek vezetőcseréjéről szerdán a közgyűlés dönt. A rádió úgy tudja: változás lesz egyebek mellett a közterület-fenntartó, a Főkert, a Főtáv, a kéményseprő vállalat, a temetkezési intézet és a Budapest Gyógyfürdői Zrt. élén is.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.