2010. szeptember. 20. 17:05 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 20. 17:04 Itthon

Révész Máriusz 2006-ról: őszinte szembenézésre van szükség

Mindaddig nem lehet visszaállítani az igazságszolgáltatásba vetett hitet, bizalmat, amíg nincs következménye a jogsértő rendőri intézkedéseknek, bírói ítéleteknek, őszinte szembenézésre van szükség - hangsúlyozta Révész Máriusz fideszes országgyűlési képviselő a parlament 2002 és 2010 közötti jogsértéseket vizsgáló albizottságának hétfői ülésén.

Révész Máriusz elmondta: "azt hallottuk", hogy két bíró előzetes eligazítást tartott a letartóztatások ügyében eljáró kollégáknak, akik közül viszont volt olyan, aki nem vállalta, hogy eljárjon ezekben az ügyekben. Hangsúlyozta: 2006 őszén a másodfokú bíróságok 97 százalékban megszüntették az első fokon elrendelt előzetes letartóztatásokat, de ezt az igazságszolgáltatás vezetői a mai napig nem vizsgálják "és ha bárki ezt kiritizálja, akkor megsértődnek". Gulyás Gergely a testület fideszes elnöke szerint is elvárható a bíróságtól, hogy kivizsgálja a történeteket.

Gulyás Gergely: október 23-ára kész a jelentés

Továbbra is az a terve a 2002-2010 közötti jogsértéseket vizsgáló parlamenti albizottságnak, hogy október 23-ára elkészíti jelentését - mondta Gulyás Gergely, a testület fideszes elnöke az MTI érdeklődésére hétfőn.

A bizottság tervei szerint szerdán bírósági és ügyészségi vezetőket, továbbá a Magyar Televízió elnökét hallgatják meg, pénteken a Civil Jogász Bizottság, valamint a történteket kormányzati felkérésre ugyancsak vizsgáló Gönczöl Katalin vezette bizottság tagjait hívták meg. Szintén péntekre várják Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt is, aki az MSZP korábbi nyilatkozatai alapján várhatóan nem jelenik meg a testület előtt.  

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.