2010. augusztus. 14. 17:03 MTI Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 14. 16:37 Itthon

Időjárás-előrejelzés holnap estig

Országos Meteorológiai szolgálat jelentése szerint szombaton csak néhol növekszik meg erősen a gomolyfelhőzet és fordul elő zápor, zivatar. Éjszaka főleg a Nyugat-Dunántúlon várható záporeső, zivatar.

Kontinensünk időjárását egy Skandináviától a Földközi-tenger nyugati medencéjéig húzódó hullámzó frontrendszer osztja két részre. Kelet-, Délkelet-Európában napos, száraz az idő, a délutáni órák hőmérséklete sokfelé 30 fok felett alakul, sőt a Fekete-tengertől északra helyenként a 40 fokot is megközelíti. Eközben Moszkva térségében több fokkal mérséklődött a forróság. Ugyanakkor a frontálzónától nyugatra változékony, felhős, helyenként csapadékos az időjárás. Ennek megfelelően a csúcshőmérséklet is jóval 30 fok alatt van; Norvégiában és a Brit-szigeteken még a 20 fokot sem éri el.

A Kárpát-medence időjárását vasárnap estig meleg, labilis, váltakozó nedvességtartalmú levegő alakítja, záporokra, zivatarokra számíthatunk.

Idehaza szombaton csak néhol növekszik meg erősen a gomolyfelhőzet és fordul elő zápor, zivatar. Éjszaka főleg a Nyugat-Dunántúlon várható záporeső, zivatar. Vasárnap sokat süt a nap, majd a déli óráktól délnyugat felől erős gomolyfelhő-képződésre és egyre többfelé záporra, zivatarra van kilátás, helyenként felhőszakadás, jégeső sem kizárt. Általában mérsékelt lesz a délkeleti szél, zivatar környezetében viszont viharos széllökésekkel kell számolni.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 17, 22, a legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap általában 30, 35 fok között alakul, nyugaton azonban ennél kissé hűvösebb lehet.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.