2010. július. 21. 14:49 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 21. 14:51 Itthon

Zápor, zivatar és hőség lesz

Meleg, napos idő lesz az elkövetkező másfél napban, de néhol csapadékosra fordul az időjárás - jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Sok lesz a napsütés, de az ország középső harmadában erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, és ott záporeső, zivatar várható helyenként felhőszakadás kíséretében. Csütörtökön is többnyire napos időre van kilátás, főként a Duna vonalától keletre növekednek meg erősebben a gomolyfelhők, amelyekből zápor, zivatar is kialakul. Csak a Kisalföldön élénkül meg a déli szél, ugyanakkor csapadék környezetében átmenetileg viharos széllökésre is számítani kell. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 17 és 22, a legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 35 fok között alakul.

Időjárási helyzet Európában

A kontinens nagy részének időjárását többnyire leszálló légmozgások alakítják, sokat süt a nap, csak néhol növekednek meg erősen a gomolyfelhők és alakulnak ki záporok, zivatarok. Ugyanakkor szárazföldünk nyugati partjai mentén hosszan elnyúló frontrendszer hullámzik, ezért arrafelé sok a felhő. A frontálzóna mentén is előfordul zápor, zivatar, és a csúcshőmérséklet mindössze 20 fok közelében alakul, de Norvégiában helyenként a 15 fokot sem éri el.

Ezzel szemben a már említett leszálló légmozgású területek felett általában 25 és 33 fok között változik a levegő hőmérséklete a délutáni órákban, sőt az Ibériai-félsziget középső területein és a Fekete-tengertől északra a 35 fokot is meghaladja. A Kárpát-medence időjárását is igen meleg, de még több helyen labilis állapotú levegő határozza meg.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.