2010. július. 05. 17:10 Utolsó frissítés: 2010. július. 05. 17:06 Itthon

Nemzeti Együttműködés Nyilatkozata: hova és hogyan?

Sólyom László és az Alkotmánybíróság is úgy döntött, nem helyezi ki a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatát. Számos intézményben azonban megkezdődött a készülődés.

Az APEH-nek komoly fejtörést okoz a rendeletben foglaltak teljesítése - írja a Hírszerző. Bakonyi Ágnes szóvivő elmondta a lapnak: csaknem 500 épületbe helyezik ki a nyilatkozatot, s mivel az 50x70 centiméteres méret nem "általános", nyomdákkal kell egyeztetniük. Nem csak a területi igazgatóságok falán, de várhatóan az ügyfélszolgálatokon is megtalálható lesz a dokumentum. "Hétfőn még nem lesznek kint, folyamatban van az ügy" - tudatta Bakonyi, de hogy mindez mennyibe kerül a hivatalnak, egyelőre nem tudta megmondani.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságon nem nyilatkoztak a kihelyezés mikéntjéről, s az Országos Rendőrkapitányságon sem árultak el részleteket a lapnak, csupán annyit mondták: a végrehajtást megkezdték. A Kormányzati Kommunikációs államtitkárságon a Hírszerző szankciókat feszegető kérdéseire azt írták: "a határozatban nem szerepel az, hogy bárki is számíthatna bármilyen szankcióra, ha nem akasztja ki a nyilatkozatot". Szikinger Istán alkotmányjogász azonban azt mondta a lapnak, hogy van mód az elutasítás következményeként fegyelmi eljárást adni, vagy elbocsátani az intézményvezetőket.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.