Kóka levélben kérte, hogy vizsgálják ki a rádiófrekvencia-ügyet
Kóka János levélben arra kérte Csiha Juditot, a parlament Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottságának szocialista elnökét, hogy a testület sürgősséggel, lehetőség szerint nyolc napon belül vegye napirendjére a rádiós frekvenciák kiosztásának ügyét vizsgáló bizottság felállításáról szóló országgyűlési határozati javaslat tárgysorozatba vételéről szóló döntést.
Az SZDSZ frakcióvezetője az MTI-hez is eljuttatott hétfői levélben úgy fogalmaz, hogy hétfőn a házbizottság ismét elutasította a liberális frakció kérelmét a „Rádió-gate-ügyben". Emlékeztetett arra, hogy javaslatuk azt célozta, hogy házszabálytól való eltéréssel kerüljön sor a Sláger és a Danubius rádiók frekvenciájára kiírt ORTT-pályázat elbírálása során felmerült "egyes pártkötődések és háttéralkuk" szerepét vizsgáló bizottság felállításáról szóló határozati javaslat tárgyalására.
A politikus szerint a házbizottság ülésén Göndör István, a szocialisták frakcióvezető-helyettese arról tájékoztatta, hogy házszabályszerű menetrenddel az MSZP képviselőcsoportja kész támogatni az indítványt. Kóka János szerint ugyanezt erősítette meg az Országgyűlés pulpitusáról hozzászóló Katona Béla házelnök is, amikor azt jelezte, hogy a házbizottság nem a vizsgálóbizottságot, hanem a házszabálytól való eltérést utasította el.
Kóka János a levélben azt írja, hogy "a kétpárti frekvenciakartell-gyanú miatti botrány világméretűvé terebélyesedett". Kitér arra, hogy az angol nyelvű The Economist és a Financial Times a múlt héten "egyszerre vette össztűz alá a magyar politikai korrupciót", felvetve a tiszta közélet elleni bűncselekmény gyanúját. Hozzáteszi, hogy a Financial Times-ban névvel nyilatkozó egyik frekvenciatulajdonos-társaság alelnöke, Barbara Brill azt jelezte, ha bármilyen hivatalos testület kérdezi - ideértve a parlamenti vizsgálóbizottságot is -, kész az őt ért megkeresésekről részletesen is beszámolni.