2009. november. 03. 08:18 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 03. 08:29 Itthon

Hogyan működhet tovább a Sláger Rádió?

A Sláger Rádió tulajdonosa hétfőn megtámadta a bíróságon az ORTT döntését. Médiajogászok szerint, ha gyors a bíróság, akár fordulat is lehet az ügyben - adja hírül az FN.hu.

Ugyan az ORTT múlt hét szerdai döntése után százezrek tiltakoztak különféle fórumokon a Danubius és a Sláger megszűnése ellen, a médiahatóságot nem hatotta meg a hallgatók felháborodása, így már szerdán aláírhatja az FM1 és az Advenio a műsorszolgáltatási szerződést - olvasható az oldalon. A 11 éve működő Sláger Rádió tulajdonosai azonban nem nyugszanak bele a döntésbe. Szerintük a médiahatóság törvénytelen határozatot hozott, ezért hétfőn bírósághoz fordultak.

A lap által megkérdezett médiajogászok eltérően ítélik meg a helyzetet, de abban mindenki egyet ért, hogy bármi és annak az ellenkezője is megtörténhet. Mayer Erika szerint, ha valóban jogsértés történt, akkor a bíróság hatályon kívül helyezheti az ORTT döntését, akár még az új rádiók indulása előtt is. A legvalószínűbb forgatókönyv azonban, hogy a pereskedés évekig elhúzódik majd.

Az oldal piaci forrásai szerint a Sláger mindenképpen frekvenciához szeretne jutni, így nem kizárt, hogy a tulajdonosok végül úgy döntenek, egy kisebb frekvencián, de tovább működnek. Ennek legfőbb oka, hogy nagyon sokat ér a Sláger-márka, amit akár regionális szinten is érdemes lehet életben tartani. Szakemberek szerint mégis az valószínűbb, hogy a Sláger megvásárol egy működő rádiót, amin a már meglévő stílust tovább viszi.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.