2009. szeptember. 21. 13:35 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 21. 13:34 Itthon

Elfogták az albánokat cserbenhagyó embercsempészt

Elfogták azt a 44 éves férfit, aki péntek reggel az M1-es autópályán elmenekült a rendőri ellenőrzés elől, kocsijában 7 felnőtt és 12 gyermekkorú albán menekültet találtak - tájékoztatta az MTI-t hétfőn a rendőrség.


A menekültek szerint fejenként kétezer eurót kapott a sofőr, aki Németországba vitte volna őket. Az autóban a nyomozók megtalálták igazolványait. A sofőr azonosítása után hamis kölcsönadási szerződéssel próbálta leplezni a kisbusz vezetését.

Kihallgatták a szerződésben szereplő személyt, akinek korábban ellopták az iratait, továbbá tanúkkal tudta igazolni, hogy a kérdéses időben a szegedi egyetem orvosi karán volt gyakorlaton. A tatabányai rendőrkapitányság továbbra is a 44 éves pusztaszeri férfit gyanúsítja a bűncselekmény elkövetésével.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. április. 17. 19:30

Új biciklis forradalom Magyarországon: az e-bringák megnyitották az utat az idősebbek előtt

Sorra dőltek meg az elmúlt években a biciklis rekordok Magyarországon: egyre többen és egyre többet kerekeznek, legyen szó munkába járásról vagy szabadidős programról. Az elektromos bringák terjedésével már az életkor sem (akkora) akadály, ami a kerékpárhasználók korösszetételén is meglátszik. Budapesten egyszerre van „autósüldözés” és elégtelen infrastruktúra, közben az a cél, hogy a következő öt évben robbanásszerűen növekedjen a biciklivel járók aránya.