2009. július. 16. 14:43 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 16. 14:37 Itthon

Kirúgták a pécsi vagyonkezelő vezérét a buszbotrány miatt

A pécsi vagyonkezelő vezérigazgatójának, Varga Péternek a menesztését Páva Zsolt, a város fideszes polgármestere kezdeményezte a rendkívüli közgyűlésen; a képviselők megszavazták az erről szóló előterjesztést.

A Pécs Holding Zrt. vezérigazgatójától a nemrégiben kirobbant buszeladási botrány miatt rendkívüli felmondással vált meg a város.

A kezdeményezést azonban nem mindenki támogatta, az ellenzéki szocialisták nemmel szavaztak. A megüresedett posztra pályázat útján keres új embert a pécsi városvezetés. Addig a gazdasági igazgató irányítja a vagyonkezelő céget.

Június elején került nyilvánosságra, hogy a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. 51 és a Mecsekbusz Kft. 49 százalékos tulajdonában lévő helyi busztársaság, a Pécsi Közlekedési (PK) Zrt. a közelmúltban nettó 2,2 milliárd forintért eladta mintegy 170 buszból álló járműparkját a PK Zrt. és az LL Bus Kft. által létrehozott PK Busrent Kft.-nek.

A buszok egy része könyv szerinti értéken, másik része pedig 500-600 ezer forint közötti összegekért cserélt gazdát. A PK Zrt. azóta 1,2 millió forint havi bérleti díjat fizet a járművek darabjáért és 10 évre vonatkozóan egy összegben nettó 2 milliárd forint rendelkezésre állási díjat fizetett a vevőnek.

Az ügy kapcsán Páva Zsolt feljelentést is tett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indult nyomozás.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.