2009. június. 07. 23:17 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 07. 23:19 Itthon

Négy szabolcsi körzetben jelentősek a viharkárok

Négy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei körzetben, Tiszavasvári, Nyíregyháza, Kisvárda és Vásárosnamény térségében okozott jelentős károkat a délutáni nagy erejű vihar - hangzott el a régió védelmi bizottságának rendkívüli ülésén Nyíregyházán vasárnap késő este.

A négy város helyi védelmi bizottságához tartozó, a környéken lévő települések nagy részén pusztított a tornádószerű, jégesővel is kísért vihar - mondta Seszták Oszkár, a testület vezetője, aki egyben a megyei önkormányzati közgyűlés fideszes elnöke.

A rendkívüli ülésen a bizottság megbízta Pernyák Sándor ezredest, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság vezetőjét, hogy koordinálja az ideiglenes helyreállítást, elsősorban a megrongálódott, vagy tönkrement lakóépületek fóliázását, illetve az érintett lakók szükség szerinti elhelyezését, ellátását.

Pernyák Sándor az MTI munkatársának érdeklődésére elmondta: vasárnap késő estig 22 településről több mint 2600 lakóépület megrongálódását jelentették be, de még mindig érkeznek jelzések. Emellett megrongálódott 44 önkormányzati és 2 egyházi épület is. Az érintett településeken jelenleg 230 tűzoltó dolgozik a tető nélkül maradt, vagy megrongálódott tetejű épületek fóliázásán. A szabolcsi tűzoltóknak jelenleg Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Pest megyei kollégáik segítenek a munkálatoknál.

Az ezredes arról is beszámolt, hogy a nyírbogdányi művelődési házban helyezik el ideiglenesen a lakásukat elhagyni kényszerülő embereket, összesen 150 fekvőhelyet készítenek elő. A védelmi bizottság vasárnap esti határozata értelmében a szabolcsi katasztrófavédelmi szervezet, az érintett települések polgármesterei által jelzett igényeket figyelembe véve, részt vesz a szükséges helyreállítási anyagok biztosításában is.

Emellett az igazgatóság a települések önkormányzati vezetőit tájékoztatja a vis maior keret felhasználásának lehetőségéről és szabályairól. A bizottság felkérte Szepesi István dandártábornokot, a megyei rendőr-főkapitányság vezetőjét, hogy a károsult településeken rendeljen el fokozott járőrszolgálatot.

Felkérés történt arra is, hogy a rendőrség ideiglenesen zárja le a forgalom elől Nyíregyházán a Sóstói út Csalóköz és vasúti felüljáró közötti szakaszát, ahol a vihar sok fát döntött az útra az erdőből. A bizottság intézkedést kért az E.ON Hungária Zrt.-től az áramellátás mielőbbi helyreállítására; a cég éjfélre ígéri a javítási munkálatok befejezését.

A mezőgazdasági ültetvényekben keletkezett károk felmérésére a térségi szakigazgatási hivatal vezetőjét kérte fel a bizottság, amely hétfő délelőtt tartja következő ülését, s addig a megyei védelmi titkárság összesíti a keletkezett károkat, amelyeket a vasárnap délutáni vihar okozott Szabolcsban.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.