Lemondott mandátumáról Hunvald György
Lemondott képviselői mandátumáról Hunvald György, előzetes letartóztatásban lévő erzsébetvárosi polgármester - közölte Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke. Hunvald előzetes letartóztatása miatt megszűnt az MSZP-SZDSZ egyfős önkormányzati többsége, így a fővárosi büdzsét csak az ellenzék támogatásával lehetett volna elfogadni.
Burány Sándor tájékoztatása szerint Hunvald György az ügyvédjén keresztül juttatta el hozzá a lemondási nyilatkozatot, amely péntektől hatályos. Az iratot már továbbította a Fővárosi Közgyűlés főjegyzőjének - tette hozzá.
Burány Sándor közlése szerint napokon belül összeül az MSZP budapesti párttanácsa, amely dönt arról, hogy ki kerüljön Hunvald György helyére a Fővárosi Közgyűlés szocialista frakciójába.
Az erzsébetvárosi polgármester február 12. óta van előzetes letartóztatásban csalás és hivatali visszaélés gyanújával. A fővárosi MSZP az elmúlt hetekben kétszer is levélben érdeklődött a legfőbb ügyésznél, hogy az általuk Hunvald Györgyhöz eljuttatott lemondó nyilatkozatnak mi lett a sorsa.
Az ügyészségi szóvivő akkor úgy nyilatkozott: a Központi Nyomozó Főügyészség, amikor megkapta a fővárosi MSZP kérését, továbbította a levelet Hunvald Györgynek, és egyszersmind azt is engedélyezte, hogy az előzetes letartóztatásban levő gyanúsított válaszolhasson a megkeresésre, ha ez a szándékában áll.
Az MTI korábban hírt adott arról, hogy információi szerint a Főpolgármesteri Kabinet hétfői ülésén elhangzott, ha meglesz Hunvald György lemondása, mintegy két hétre van szükség ahhoz, hogy pótolják őt.
Megalapozott a gyanúja annak, hogy Hunvald György "kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetés bűntettét, nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettét és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétségét követte el" - írta Keresztes Imre főügyész. A Központi Nyomozó Főügyészség e héten Erzsébetváros Önkormányzata Pénzügyi Bizottságának volt elnökét, Kardos Pétert, valamint Kardos barátját, továbbá Hunvald Györgyöt folytatólagosan gyanúsítottként hallgatta ki - tette hozzá.
A közleményből az is kiderül, hogy Hunvald György a bűncselekmények közül a hűtlen kezelés és az okirat-hamisítás lényegét elismerte, ugyanakkor tagadta a hivatali vesztegetés elkövetését. Kardos Péter részben, ténybeli beismerő vallomást tett, míg Kardos barátja megtagadta a vallomástételt.