2009. április. 16. 18:54 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 16. 18:46 Itthon

SZDSZ-elnökválasztás: nyolc embert gyanúsítanak okirat-hamisítással

Lezárta a nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság az SZDSZ 2007-es elnökválasztása ügyében és nyolc gyanúsított ellen vádemelést javasolt magánokirat-hamisítás miatt - közölte a BRFK csütörtökön.

A rendőrség még tavaly február 18-án rendelt el nyomozást ismeretlen tettesek ellen, mert a liberális párt elnökválasztó közgyűlésén "ismeretlenek más személy nevében eljárva, hamis aláírással szavazócédulákhoz jutottak és azzal jogosulatlanul vettek részt a szavazáson".

A rendőrség csütörtökön közzétett közleményében azt írta: a büntetőeljárás során több mint félszáz tanút hallgattak ki, valamint több okirati bizonyítékot lefoglaltak annak érdekében, hogy az elkövetőket azonosítsák, illetve a körülményeket megnyugtatóan tisztázzák.

A nyomozás során a lefoglalt iratokat, a rajtuk szereplő aláírásokat, kézírásokat igazságügyi írásszakértő vizsgálta, hogy azonosítsák azokat - olvasható a közleményben. 

A Budapesti Rendőr-főkapitányság emlékeztetett, az eljárás során beszerzett adatok alapján kilenc személyt hallgattak ki gyanúsítottként magánokirat-hamisítás vétsége miatt. Egy gyanúsított esetében a rendőrség a nyomozás megszüntetésére tett előterjesztést, nyolc emberrel szemben pedig vádemelést javasolt a Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészségnek.

Még a nyomozás elrendelésekor, 2008. februárjában Borbély Zoltán ügyész, a Legfőbb Ügyészség szóvivője azt mondta: Szerdahelyi Szabolcs, a Deport ’56 elnöke és egy polgármester – sajtóértesülések szerint Mali Zoltán, Drávapiski polgármestere - tett feljelentést az ügyben.

A rendőrségi nyomozás azért indult, mert az SZDSZ 2007-es tisztújító küldöttgyűlésén több olyan küldött aláírása szerepelt a regisztrációs íveken, akik nem voltak jelen. A párt belső vizsgálata igazolta, hogy szabálytalanságok történtek.

Hirdetés
hvg360 Szabó Yvette 2025. február. 25. 14:54

Amerika visszainteget: Rogán ma elbukta hatalmának jó részét, miután a szankciós kalodából nem szabadult

Egy tollvonással meggyengítette Rogán Antal hatalmát Orbán Viktor kormányfő, Gulyás Gergellyel együtt 14-ből 11 állami vállalat felügyeletét vesztették el. Az átszervezést nemcsak a választási felkészülés indokolhatja, de így bizonyíthatja Orbán az amerikaiaknak, hogy csökkenti a korrupciós kockázatot Rogán körül. És persze illeszkedik a kormányfő hatalomgyakorlási technikájába is.