2009. április. 15. 12:54 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 15. 12:58 Itthon

A HVG szerkesztője Bossányi-díjat kapott

Televíziós riportjaiért Veiszer Alinda (Magyar Televízió), publicisztikai tevékenységéért Tamás Ervin (Népszabadság), gazdasági elemző írásaiért pedig Kocsis Györgyi (HVG) vehette át az idén szerdán a Bossányi Katalin-díjat.

A díjazottak azt a három területet képviselik, amelyeken az elismerés névadója alkotott - emlékeztetett Lengyel László, a kuratórium elnöke. A kitüntetettek az autonómiáért, a független véleménynyilvánításért, a szabad szólásért emeltek szót munkáikkal.

Az elismerés, amelyet a Bossányi Katalin Emlékalapítvány kuratóriuma ítél oda minden évben, egy törött lábú íróasztalt mintázó, a néhai újságíró arcképét őrző plakett. Zsemlye Ildikó szobrászművész alkotásán kívül a kitüntetettek pénzjutalomban is részesülnek.

Az elismerést azon újságírók nyerhetik el, akik tevékenységükkel Bossányi Katalin munkásságának szellemiségét őrzik.

Bossányi Katalin (1948-1999) újságíró 1968-tól 1978-ig a Magyar Hírlap munkatársaként, majd a Népszabadság, a Heti Világgazdaság, a Mozgó Világ, 1991-től haláláig pedig ismét a Népszabadság szerkesztőségében dolgozott. Közben közéleti tevékenységet is folytatott: 1990-91-ben a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője volt. Újságírói munkásságát egyebek mellett Rózsa Ferenc-díjjal, Demény Pál Emlékéremmel, Pulitzer-emlékdíjjal és Pethő Sándor-díjjal jutalmazták.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.